Крим буде деокупований, у нас багато терпіння - президентка Естонії

Крим буде деокупований, у нас багато терпіння - президентка Естонії

Укрінформ
Естонія буде й надалі підтримувати Україну на міжнародній арені задля деокупації ТОТ АР Крим.

Про це заявила на брифінгу на КПВВ "Чонгар", на адмінмежі з ТОТ АР Крим, президентка Естонії Керсті Кальюлайд, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу.

"Ми тісно співпрацюємо з президентом Зеленським... Ми можемо сказати щиро, що ми бачимо те, що ви робите - Україна не просто сидить, склавши руки. І ми говоримо про це нашим закордонним партнерам, підтримуючи Україну на міжнародній арені. І хочемо заявити всім, що так буде продовжуватися далі", - сказала вона.

Кальюлайд зазначила, що їй прикро бути в Україні на лінії розмежування тут, на півдні країни, на адмінмежі з ТОТ АР Крим. За її словами, дуже прикро бачити, коли кожного дня діти, жінки і чоловіки проходять через цю територію, яка замінована довкола, для того, щоб пройти на материкову Україну і потрапити у Європу. «Тут немає відчуття, що це середина Європи", - сказала вона.

Президент Естонії назвала трагічним той факт, що в Україні наразі більше мільйона тимчасово переселених осіб. Вона зазначила, що окуповані території будуть деокуповані.

"Цю проблему необхідно вирішити. На превеликий жаль, це неможливо зробити швидко. Але можу вас запевнити в тому, що у нас дуже багато терпіння, потрібно продовжувати боротися", - підкреслила президент Естонії.

Вона зазначила, відповідаючи на запитання кореспондента агентства, що члени делегації, які прибули на КПВВ, не спілкувалися у режимній зоні з людьми, що перетинали адмінмежу - надто спекотно, громадяни були з речами і дуже втомлені, тому вирішили їх не турбувати. Але навіть спостерігаючи за ними, зрозуміло, що цей процес і їх життя є нелегким, сказала Кальюлайд.

Вона також підкреслила, що Херсонська область, зокрема, і в цілому Україна, мають сказати, яка саме допомога потрібна від Естонії - чи це освітні питання, чи проєкти підтримки соціальної сфери. Президентка також зазначила, що естонський уряд дуже активний в Україні і багато проєктів уже впроваджуються.

Читайте також: Кулеба: Всі учасники Кримської платформи беруть на себе однаково повні зобов’язання

Своєю чергою, заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ігор Яременко зазначив, що це перший візит на рівні президента іноземної держави на адмінмежу з ТОТ АР Крим і що це історичний момент.

"Я сподіваюся, що після візиту пані президента ми будемо мати можливість вітати тут президентів інших країн", - сказав Яременко.

Він також назвав візит на КПВВ "Чонгар" президентки Естонії Керсті Кальюлайд та голови Сенату Парламенту Чеської Республіки Мілоша Вистрчіла неймовірним кроком поваги від" наших друзів" - Естонії та Чехії, які підтримують Україну не тільки словами, а й конкретними справами.

Читайте також: Кримська платформа важлива в контексті невизнання анексії Криму - президент Литви

Як повідомляв Укрінформ, 22 серпня президентка Естонії Керсті Кальюлайд та голова Сенату Парламенту Чеської Республіки Мілош Вистрчіл перебували на Херсонщині з робочою поїздкою. Вони ознайомилися з роботою режимної зони КПВВ "Чонгар".

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-