Керченська криза: Україна пояснила в суді, чому звернулася до Гааги

Керченська криза: Україна пояснила в суді, чому звернулася до Гааги

Фото, відео
Укрінформ
На слуханнях у Гаазі у справі щодо затримання Росією в листопаді 2018 року українських військових кораблів і моряків директор Департаменту міжнародного права Міністерства закордонних справ України, глава делегації, агент України Оксана Золотарьова наголосила, що РФ порушила основоположний принцип морського права: імунітет військових кораблів, який гарантує Конвенція ООН.

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Гаазі.

“Це означає, що кораблі ВМС України "Бердянськ", "Нікополь" та "Яни Капу" є втіленням нашого суверенітету і як такі заслуговують на повагу. Проте Росія не поважає міжнародне право. Як і не поважає суверенітет України. І в цьому випадку – не поважає імунітет військових кораблів України – цей загальновизнаний принцип міжнародного права. Сьогодні, тут, ми захищаємо не лише Україну, а й весь міжнародний правопорядок на морі”, - сказала Золотарьова.

Вона підкреслила, що Україна вірить у міжнародне право.

Читайте також: Керченська криза: на слуханнях у Гаазі виступає українська сторона

“Коли норми міжнародного права порушуються, у пошуку справедливості та відповідальності ми звертаємось до мирних засобів урегулювання спорів. Саме тому Україна звернулась до цього Арбітражного трибуналу”, - зазначила посадовець.

За її словами, ця справа ведеться заради 24 українських моряків, які постраждали внаслідок зневаги Росії до міжнародного права.

"Росія позбавила їх свободи на дев’ять з половиною місяців, утримуючи їх далеко від родин. Росія ставилась до них як до злочинців, помістивши в жахливі умови сумнозвісної тюрми "Лефортово" та змушуючи їх сидіти в клітках в російських судах. Уся моя країна та цілий світ спостерігали за цими жахіттями. Ця справа – про мужніх українських моряків. Прошу вас як арбітрів, заслуховуючи юридичні аргументи сторін протягом цього тижня, пам’ятати імена цих хлопців... Вони заслуговують на правосуддя", - заявила агент України.

Читайте також: Керченська криза: Росія стверджує, що арбітраж у Гаазі не може розглядати позов України

Після цього Золотарьова зачитала імена всіх 24 моряків, які були затримані Росією у Керченській протоці.

Як повідомляв Укрінформ, у Гаазі другий день тривають слухання у справі Україна проти Росії щодо затримання в листопаді 2018 року українських військових кораблів і моряків. Сьогодні виступає українська сторона.

11 жовтня слово мала російська сторона.

Другий раунд дебатів сторін відбудеться 14 та 15 жовтня. Також зарезервовано дату 16 жовтня на випадок необхідності.

Читайте також: Україна проти Росії: у Гаазі стартували слухання у «морській» справі

25 листопада 2018 року біля берегів окупованого Криму російські прикордонники обстріляли і захопили три українські військові кораблі, а також затримали 24 моряків. Військовослужбовців обвинуватили в незаконному перетині кордону Росії (покарання за цією статтею передбачає до шести років ув'язнення). Україна вважає те, що трапилося, порушенням імунітету військових кораблів.

Міжнародний трибунал з морського права 25 травня 2019 року зобов'язав Росію негайно звільнити всіх моряків і дати їм змогу повернутися в Україну, а також повернути кораблі.

7 вересня між Україною і Росією відбувся обмін у форматі 35 на 35, під час якого, зокрема, були звільнені 24 полонені моряки.

18 листопада 2019 року в акваторії Чорного моря РФ передала Україні катери “Бердянськ”, “Нікополь” та буксир “Яни Капу”. 20 листопада вони прибули в порт Очаків.

Фото Ірини Драбок

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-