Правозахисники: Стратегічне завдання Росії – змінити склад населення Криму

Правозахисники: Стратегічне завдання Росії – змінити склад населення Криму

Укрінформ
Українська влада має розслідувати демографічну ситуацію в Криму в умовах, коли Кремль здійснює активні заходи зі зміни складу населення на окупованому півострові.

Про це заявила керівниця Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник, передає Укрінформ з посиланням на Крим.Реалії.

«Стратегічне завдання Російської Федерації – змінити склад населення. В сенсі і фізично, і свідомість. Здебільшого те, що ми можемо фіксувати, один з напрямків – це переміщення мілітаризованого населення. Мова йде про військових, також про силові структури. Більш того, оскільки Росія формально вважає це своєю територією, то вони переміщуються вже не як у відрядження, а на постійну роботу, тобто переміщуються вже зі своїми сім’ями. Якщо мова йде про одного ефесбешника, то насправді можемо множити на три, бо він, наприклад, приїжджає з дружиною та дитиною», – зазначила Скрипник.

Вона заявила, що в Росії триває пропаганда і пряма реклама переїжджати до Криму.

«Важливою тенденцією на тлі всього цього є те, що вона (Росія – ред.), в принципі, намагається знищити або видавити проукраїнське населення», – зауважила правозахисниця.

Голова Кримської правозахисної групи наголошує, що допомогти у розслідуванні та фіксації демографічної ситуації в окупованому Криму має закон про покарання за воєнні злочини. Він ухвалений у другому читанні, але вже пів року лежить без підпису Президента.

Як повідомлялося, закон Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації норм міжнародного кримінального та гуманітарного права» (№2689) «ухвалили в парламенті в травні 2021 року – його підтримало 248 народних депутатів, здебільшого члени партії «Слуга народу». Автор законопроєкту – чинний міністр внутрішніх справ Денис Монастирський. В червні 2021 року закон передали на підпис Президенту, але він досі ані підписаний, ані повернутий на доопрацювання.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-