Засуджена за «держзраду» кримська пенсіонерка написала листа з російської колонії

Засуджена за «держзраду» кримська пенсіонерка написала листа з російської колонії

Укрінформ
Громадянка України Галина Довгопола, засуджена в окупованому Криму на 12 років позбавлення волі за "держзраду", у листі розповіла про своє перебування у ВК-1 у Владимирській області РФ.

Копію послання Укрінформу передала українська активістка у Латвії Тетяна Лазда.

«Ви не подумайте, що я тут така «вбита горем». Ні, я жартую, посміхаюся. Я чищу сніг, прибираю, коли чергую. Я малюю, читаю, пишу. Дуже багато серед засуджених друзів та знайомих різних національностей. Всі називають мене "Ба" (бабуся). Молодих змушую одягатися тепліше у сильний мороз», - написала 66-річна Довгопола.

Вона наголосила, що «хоча за національністю завжди писалася – росіянка», має проукраїнські переконання.

Жінка занепокоєна, що більше «ніколи не побачить свій дім і могили близьких», але все-таки сподівається колись приїхати в Латвію.

Довгопола також висловлює велику подяку активістам за листування, адже це дуже важливо для тих, хто перебуває в ув'язненні.

Лист було надіслано 17 січня за системою Зонателеком із ВК-1, сел. Головине Владимирської області.

Читайте також: Назвали прізвища 12 «суддів», які штрафували учасників мирних зборів у окупованому Криму

Як повідомлялося, Галина Довгопола була затримана в окупованому Криму у листопаді 2019 року за підозрою «у скоєнні державної зради». Жінку звинуватили в тому, що вона «таємно співпрацювала з Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України з метою виконання розвідувальних завдань» і нібито збирала дані, які є державною таємницею, про окремий авіаційний полк Чорноморського флоту.

27 листопада 2019 року «суд» у Севастополі обрав запобіжний захід стосовно Довгополої у вигляді взяття під варту. До ухвалення вироку жінка перебувала у слідчому ізоляторі. Її вивезли у московське СІЗО Лефортово, а на початку 2021 року повернули у СІЗО Сімферополя.

24 березня 2021 р. севастопольський «суд» засудив громадянку України за ст. 275 Кримінального кодексу РФ (державна зрада) до 12 років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії загального режиму, з обмеженням волі на один рік.

У Кримській правозахисній групі вважають, що справжньою причиною затримання Довгополої є її політичні погляди. Вона публічно висловлювала засудження окупації Криму, а також підтримувала зв'язок з українськими волонтерськими організаціями на території, підконтрольній уряду України. Інших подробиць кримінальної справи Довгополої немає, оскільки матеріали справи мають гриф таємності.

У резолюції ГА ООН «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь, Україна» від 16 грудня 2021 р. було висловлено глибоке занепокоєння у зв'язку з тим, що російська влада застосовує катування для отримання «зізнань» у ході політично мотивованих процесів, а також вчиняє довільні затримання та арешти українських громадян, включаючи Галину Довгополу.

Фото: Telegram/Людмила Денісова

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-