Мешканці Криму сьогодні оптимістичніші щодо деокупації, ніж рік тому – КримSOS
Про це сказав на брифінгу в Медіацентрі Україна (Львів) співзасновник ГО «КримSOS» та заступник гендиректора Українського інституту Алім Алієв, передає кореспондент Укрінформу.
"Останні вісім років Крим живе в страху, але попри те в Криму живе багато вільних людей, які роблять партизанські рухи, які проводять системні політики збереження української і кримськотатарської ідентичності", - наголосив Алієв.
Він нагадав, що нещодавно в Євпаторії двері адміністративної будівлі розмалювали в кольори українського прапора, а на лавочках в Севастополі написали назви понищених росіянами українських міст - Бучі й Ірпеня. В одній зі шкіл викладачка - кримська татарка насварила дитину за "Z" на футболці. Після цього жінка змушена була звільнитися і наразі її "просто репресують", зауважив Алієв.
Також багато кримських татар сьогодні служать в лавах Збройних сил України, а інші волонтерять на інформаційному і гуманітарному фронтах.
"Мешканці Криму кажуть мені, що сьогодні вони набагато оптимістичніше налаштовані щодо деокупації, ніж іще рік тому", - сказав Алієв.
При цьому він зазначив, що геноцид, який росія чинить з 2014 року в Криму, а з 24 лютого 2022 - по всій Україні, є актом системної політики, яку російська імперія, зветься вона рф чи радянський союз, провадить проти вільних народів ще з 18 століття.
Фото з відкритих джерел