В окупованій Ялті знесли будівлю «батька» Лівадійського палацу, яка пережила війну і землетрус
Як передає Укрінформ, про це уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денiсова повідомила в Телеграмі.
“Рашистські окупанти продовжують знищувати культурну спадщину на ТОТ Крим. Надійшло повідомлення від жителів півострова, що у місті Ялта було знесено будівлю головного архітектора міста Миколи Краснова”, - повідомила Денісова.
Саме Краснов проєктував побудову Лівадійського палацу, ялтинського собору Олександра Невського, палацу “Дюльбер” у Місхорі, Юсупівського палацу, кінотеатру імені Тараса Шевченка в Сімферополі, садиби Харакс в римському стилі, Палацу Гагаріної в Утьосі. Всього він спроєктував 60 авторських споруд.
Денісова поінформувала, що, за повідомленнями засобів масової інформації, так зване “кримське відділення всеросійської общини охорони пам'ятників історії і культури” ще у квітні цього року передало окупаційній адміністрації на півострові документи про історичну і культурну цінність будівлі.
Уповноважена ВР з прав людини підкреслила, що споруда пережила землетрус 1927 року, бомбардування у 1941 році і була зруйнована у 2022 році.
Денісова нагадала, що знищення культурної спадщини у тимчасово окупованому Криму є порушенням статтей 4, 5 Гаазької конвенції про захист культурних цінностей у разі збройного конфлікту, відповідно до яких окупаційна влада зобов’язана поважати, забезпечити охорону та збереження культурних цінностей на окупованій території.
Денісова закликала Комісію ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення російської федерації в Україну врахувати ці факти злочинів і порушень.
Як повідомляв Укрінформ, 25 травня Денісова заявила, що унаслідок вчинених росіянами обстрілів зазнали пошкоджень або зруйновані майже 60 українських бібліотек.