Україна у Міжнародний день корінних народів підтвердила намір повернути Крим
Про це заявила у Твіттері перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова, передає Укрінформ.
«Сьогодні, у Міжнародний день корінних народів світу, ми підтверджуємо нашу прихильність захисту прав корінних народів і поверненню Криму, де кримські татари зазнають переслідувань і тиску росії, оскільки вони не погоджуються з окупацією та підтримують територіальну цілісність України», - написала Джапарова.
This issue has become a cornerstone of #CrimeaPlatform which unites national & international efforts towards de-occupation of the peninsula and protection of the rights of indigenous peoples. The second summit of the Crimea Platform will take place on August 23, 2022. 2/2
— Emine Dzheppar (@EmineDzheppar) August 9, 2022
Вона зазначила, що це питання стало наріжним каменем Кримської платформи, яка об’єднує національні та міжнародні зусилля щодо деокупації півострова та захисту прав корінних народів.
У цьому контексті Джапарова нагадала, що другий саміт Кримської платформи відбудеться 23 серпня.
1 липня 2021 року Президент України Володимир Зеленський підписав ініційований ним Закон «Про корінні народи України».
Відповідно до цього закону, корінний народ України – це автохтонна етнічна спільнота, яка сформувалася на території України, є носієм самобутньої мови і культури, має традиційні, соціальні, культурні або представницькі органи, самоусвідомлює себе корінним народом України, становить етнічну меншість у складі її населення і не має власного державного утворення за межами України. Цим законом визначено, що корінними народами України, які сформувались на території Кримського півострова, є кримські татари, караїми та кримчаки.