Глава МЗС Австрії назвав анексію Криму первородним гріхом війни рф проти України
Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це заявив федеральний міністр з європейських та міжнародних справ Австрії Александр Шалленберг під час свого виступу на другому саміті Кримської платформи.
"Рік тому на першому саміті Кримської платформи я назвав незаконну анексію Криму та міста Севастополь найбільш хвилюючою спробою у сучасній історії змінити кордони у Європі. На той час ми ще не розуміли, що це була лише верхівка айсберга деструктивних та агресивних планів росії щодо України", - сказав він.
Австрійський міністр нагадав, що 24 серпня виповниться вже шість місяців з часу повномасштабної війни росії проти України.
"Шість місяців, як росія намагається змінити кордони, використовуючи танки та ракети. Те, чого ми не бачили у Європі з часів Другої світової війни. Шість місяців звірств та воєнних злочинів. Фотографії Бучі та інших міст назавжди залишаться у нашій колективній памяті. Не може бути ніякої безкарності за такі злочини", - заявив він.
Шалленберг також зазначив, що вже 181 день, як "росія порушує міжнародне право та наш безпековий порядок, використовуючи енергетичне та продовольче постачання як зброю, штовхаючи мільйони людей у бідність та голод".
"І вже 181 день, як ми також бачимо мужність та відданість українського народу, який бореться за свою незалежність, суверенітет та своє право на самовизначення", - додав він.
Глава МЗС Австрії наголосив, що Євросоюз вжив найбільших в історії санкцій проти росії, що чітко демонструє, що "сила не робить правим".
"Незаконно анексія Криму та міста Севастополя – це первородний гріх війни росії проти України. І це лежить в основі відмови росії від верховенства права на корить світу джунглів", - наголосив Шалленберг.
Він запевнив, що Австрія "продовжить чітко стояти на стороні українського народу".
"Ми продовжимо підтримувати Україну як незалежну, вільну, демократичну та процвітаючу частину європейської сім’ї", - підкреслив він.
Як повідомляв Укрінформ, другий саміт Міжнародної Кримської платформи сьогодні, 23 серпня, розпочав роботу в Києві. Захід відкрив Президент Володимир Зеленський, який звернувся до учасників саміту.
Участь у другому саміті Кримської платформи беруть 60 країн і міжнародних організацій, серед них близько 40 - на рівні президентів та прем’єр-міністрів.
З міркувань безпеки через постійні обстріли українських міст армією рф саміт проходить в онлайн-форматі, але деякі представники міжнародної спільноти приїхали в Україну.
Цьогоріч географія Кримської платформи розширилася за рахунок країн Африканського континенту та іншого боку Атлантики.