Судилище над українськими полоненими моряками у Криму: підозру отримав колишній правоохоронець
Як передає Укрінформ, про це повідомляє ДБР.
«Під час захоплення росіянами Кримського півострова у 2014 році зрадник проігнорував всі вказівки свого керівництва, вирішивши перейти на бік ворога. Загарбники призначили його слідчим управління ФСБ РФ по Криму та Севастополю», - ідеться в повідомленні.
Серед іншого, зловмисник переслідував кримськотатарських активістів. У кримінальних провадженнях, які він ініціював, місцеві суди визнавали кримськотатарські релігійні організації терористичними, а їхніх лідерів затримували та тримали в нелюдських умовах.
У 2018 році зловмисник влаштував судилище над українськими моряками, які потрапили в російський полон у районі Керченської протоки під час переходу з Чорного до Азовського моря.
На суді він клопотав про тримання під вартою у слідчому ізоляторі всіх затриманих українців, у тому числі поранених.
Колишньому українському правоохоронцю заочно повідомили про підозру в дезертирстві та державній зраді (ч. 1 ст. 111 та ч. 1 ст. 408 Кримінального кодексу України).
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років.
Як повідомлялося, в листопаді 2018 року російські прикордонники обстріляли та захопили три кораблі ВМС України - "Яни Капу", "Бердянськ" та "Нікополь".
Росія обвинуватила 24 громадян України, які перебували на кораблях, у нелегальному перетині кордону організованою групою зі зброєю. Їх заарештували "кримські суди", а потім перевели у СІЗО до Москви.
25 травня 2019 року Міжнародний трибунал ООН з морського права зобов'язав Росію звільнити українські судна і всіх членів екіпажів.
У вересні того ж року між Україною та Росією у рамках обміну утримуваними особами 24 українці повернулися додому.