Рада адвокатів не розглядатиме діяльність кримських адвокатів-порушників до кінця війни - ZMINA
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Центр прав людини ZMINA.
“У червні 2023 року правозахисниця надіслала до Національної асоціації адвокатів України (НААУ) звернення про порушення адвокатської етики з боку низки кримських адвокатів, зокрема, Олега Глушка. Кримський політв’язень Асан Ахтемов звинуватив його у співучасті у фальшуванні кримінальної справи про підрив газопроводу в кримському селі Перевальне”, - ідеться у повідомленні.
Як зауважили у ZMINA, відомо, що деякі кримські адвокати, співпрацюючи зі слідством ФСБ, не захищають своїх підзахисних, не звертають увагу на катування та погіршують їхнє становище. В той час НААУ залишає їх чинними адвокатами України.
“Така ситуація відбувається у той час, коли низка українських адвокатів в Криму, зокрема, Ліля Гемеджи, Еміне Авамілєва, Айдер Азаматов, Еміль Курбедінов зазнають різних форм переслідування з боку окупаційної влади через свою професійну діяльність. НААУ не оприлюднювала жодних позицій щодо переслідувань українських адвокатів в Криму, попри те, що це її обов’язок за міжнародними стандартами та законодавством України”, - наголосили у Центрі прав людини.
Крім того, у своєму зверненні Печончик звернула увагу, що окремі українські адвокати долучилися до реалізації політики Росії щодо колонізації українського Криму та до створення й керівництва в умовах окупації органів адвокатського самоврядування “адвокатської палати Республіки Крим” та такої ж у м. Севастополі.
“Так, до прикладу, українська адвокатка Олена Канчи очолює це формування з березня 2017 року. У минулі роки серед українських адвокатів “президентами адвокатської палати Республіки Крим” були Марина Павлова, Анатолій Жерновий і Юлія Марчук”, - зауважили в ZMINA.
Правозахисниця закликала НААУ надати оцінку діяльності адвокатів Глушка, Канчи, Жернового і Марчук та позбавити їх свідоцтва українського адвоката.
У ZMINA зазначили, що своє рішення РАУ пояснила “унеможливленням тиску на адвокатів в умовах воєнного стану та необхідністю надання роз’яснень з питань дисциплінарної відповідальності в контексті оцінки індивідуальних правовідносин та конкретних обставин справи”.
Також рада пояснила своє рішення, зокрема, презумпцією невинуватості адвоката, відсутністю “повної та достовірної інформації під час розгляду звернення” та неможливістю її отримати в умовах воєнного стану.
“До закінчення війни РАУ, зокрема, відклала надання оцінки про переслідування адвокатів-правозахисників в Автономній Республіці Крим з боку окупаційної влади”, - поінформували в ZMINA.
Раніше ZMINA повідомляла, що попри публічну інформацію про грубі порушення професійної етики серед адвокатів в українському Криму НААУ не реагує на такі порушення і такі адвокати досі лишаються в реєстрі українських адвокатів, а їхні адвокатські свідоцтва є дійсними з погляду України.
Як повідомляв Укрінформ, Представництво Президента в Криму назвало 10 базових кроків після звільнення Кримського півострова.