"Кіборгів" покажуть у Вашингтоні
На цьому наголосила народний депутат України, член пстійної делегації України у Парламентській асамблеї Ради Європи Марія Іонова на прес-конференції в Укрінформі.
"Наша основна мета - щоб усі побачили "Кіборгів". Цей тиждень дійсно ключовий, тому що цей фільм буде показаний у ключових столицях. У Вашингтоні фільм буде показуватись у залі Конгресу США 14 березня. В Гаазі це буде 16 березня, напередодні виборів Путіна. І ми хочемо йому нагадати, що в Гаазі є міжнародний трибунал і що він буде нести відповідальність, це тільки питання часу. 17 березня - Варшава. І дуже для нас важливий Брюссель - 19 березня, коли відбуватиметься Рада ЄС, і після засідання, ми дуже сподіваємось, деякі високопосадовці завітають на презентацію фільму "Кіборги". Ми також плануємо провести заходи для парламентських асамблей різних організацій, для країн G7", - сказала Іонова.
За її словами, після показів фільму відбуватимуться дискусії, в яких братимуть участь режисер фільму Ахтем Сеітаблаєв, продюсер Іванна Дядюра, представники українського уряду або парламенту.
"В планах - також залучати колишніх українських заручників, що є черговим приводом нагадати іноземній аудиторії про наших політв'язнів у РФ, зокрема і про Сущенка, про політв'язнів, що в Криму і на Донбасі. У заході, що відбудеться у Вашингтоні, братиме участь Володимир Жемчугов, у Брюсселі - один з військових, звільнених наприкінці грудня. В деяких заходах братимуть участь актори, що знімалися у фільмі", - зазначила Іонова.
Вона наголосила, що в свідомості іноземної аудиторії є певні перекоси - вона думає, що в Україні точиться громадянська війна.
"Тож наша мета - донести, що це повномасштабна російська агресія, показати порушення прав людини, які відбуваються вже 5-ий рік. Аудиторії, які ми збираємо - це політики, депутати, представники дипломатичних місій, учасники міжпарламентських міжнародних делегацій, українська діаспора, журналісти. Ми зацікавлені в тому, щоб чимбільше правозахисних організацій брали участь. Ми дуже сподіваємось, що велика аудиторія побачить цей фільм, побачить реальність, у якій Україна живе кожен день. І головне - це санкції, вони мають бути посилені, поки агресор не буде покараний", - підкреслила Іонова.
Водночас перший заступник міністра інформаційної політики Еміне Джапарова додала, що фільм "Кіборги" демонструватиметься за кордоном протягом року. Серед запланованих країн, зокрема, Австрія, країни Балтії, Канада, Туреччина.
"Фільм "Кіборги" є одним з найефективніших інструментів, щоб донести месидж, що війна в Україні - не громадянська, а дійсно повномасштабна війна, що причина цієї війни - агресія РФ проти України, що кожного дня на цій війні гинуть люди", - сказала Джапарова.
За її словами, Мінінформполітики розробило відповідні матеріали, які роздаватимуть на показах стрічки. Це, зокрема, листівка, що міститиме основні цифри, зокрема про кількість українців, що загинули на Донбасі, про наслідки цього конфлікту та окупації Криму. Також будуть поширювати графічний роман "Контейнер для сміття" Сергія Захарова, якого за його карикатури на окупаційну владу схопили у Донецьку, катували, кілька разів імітували розстріл. Вийшовши з катівні, художник намалював те, що відбулося з ним та іншими полоненими.
Начальник управління публічної дипломатії МЗС України Анатолій Соловей нагадав, що перший показ "Кіборгів" відбувся - і успішно - 22 лютого у Відні.
"Після завершення стрічки всі дипломати разом з усім залом стоячи аплодували. І це дає підстави сподіватися, що цей проект буде стовідсотково успішним", - підкреслив він.
Як повідомляв Укрінформ, прем'єра кінокартини “Кіборги” відбулася 7 грудня 2017 року. Фільм став абсолютним рекордсменом прокату за весь період незалежності України.