Найочікуваніші книжки 2019 року від видавництва «Фоліо»
"Зроблено в Україні" Андрій Харук
Андрій Харук — доктор історичних наук, автор понад 200 наукових, науково-популярних та навчально-методичних публікацій. Коло його наукових інтересів охоплює історію військової техніки загалом та авіації й авіаційної промисловості зокрема, а також військову історію України.
Ця книжка розповідає про досягнення вітчизняної промисловості у чотирьох стихіях: на суші, морі, в повітрі та космосі — від перших паротягів, тракторів, танків, пароплавів до штучних супутників Землі та відомих у всьому світі літаків "Антей", "Руслан", "Мрія", а понад дві сотні ілюстрацій допоможуть читачам краще уявити могутні машини та механізми, що були створені в Україні.
Знаменитий австрійський письменник Франц Кафка - автор всесвітньо відомих романів "Замок" і "Процес", є визнаним новатором у прозі XX століття.
У незакінченому романі "Америка", який вийшов друком уже після смерті автора, Кафка уперше використовує свій коронний літературний прийом: зображення дійсності без будь-якого авторського коментаря, через свідомість персонажа. Це захоплива історія 16-річного хлопця на ім’я Карл, вихідця з Німеччини, який шукає свій дім, роботу, та й взагалі своє місце під сонцем — в Америці. Доля спершу щедро обдаровує його — знайомством із впливовим дядею-сенатором, але потім, так само раптово, все відбирає — і юнак опиняється на вулиці без засобів до існування. До того ж, через свою дитячу наївність, Карл потрапляє у погану компанію, причому знайомство з цими людьми дорого йому коштуватиме в майбутньому. Далі будуть пошуки роботи, несподівані злети і падіння. Іноді доля, та й оточуючі також, дуже жорстоко обходитиметься з юнаком. Однак те, що роман не був закінчений автором, залишає надію, що у Карла, врешті-решт, все буде добре, він із честю вийде з усіх випробувань і при цьому залишиться самим собою.
До книги увійшли дві автобіографії письменника (1923, 1925), незавершене і ненадруковане за життя оповідання "Фавст" (1923), спогади про Григорія Косинку його матері Наталії Стрілець та дружини Тамари Мороз-Стрілець, а також вибрані оперативні документи про стеження за молодим талановитим майстром слова, що розпочалося ще напочатку 1920-х років. Із донесень таємних агентів (сексотів) формувалася справа-формуляр, яка велася фактично до арешту Г. Косинки і його розстрілу у грудні 1934 року.
"Rise after a Fall" Геннадій Афанасьєв
Що змушує покинути затишне життя і, незважаючи на смертельний ризик, за покликом серця боротися за те, що любиш, коли на зміну мирним будням приходить війна? Що відбувається з людиною, яка потрапила під каток репресивної машини, що намагається знищити, розтоптати, перетворити на пил все, що їй дороге?
Ця книжкаа - жорстока правда про звичаї, які панують у сьогоднішній Російській Федерації, країні, перетвореній на ГУЛАГ, про перебування у полоні, коли минуле зруйновано дощенту, а майбутнє свідомо знищено. Як, залишившись один на один з безжальним ворогом, знайти в собі сили продовжувати боротися? Піднятися після падіння можна, лише розірвавши ланцюги, які скували душу. Але чи вистачить на це сили у людини, позбавленої надії? Це історія про те, як на зміну безвиході приходить віра, як юнак перетворюється на чоловіка і кидає виклик своїм тюремникам.
Мова видання англійська.
"Дивовижні пригоди звичайних речей" Марина та Сергій Дяченки
"Гомін гуцульської давнини. З гір Карпат" Михайло Ломацький
Ім’я Михайла Ломацького (1886, Тернопільщина — 1968, Німеччина) майже невідоме читацькому загалу, його знають хіба що у вузькому колі гуцулознавців та літературних критиків. А проте ця людина зробила помітний внесок в українську культуру. Етнограф, фольклорист, публіцист, культурно-громадський діяч, педагог, Михайло Ломацький був закоханий у чарівну природу і народ Гуцульщини, збирав та записував легенди, притчі, повір’я; як активний член товариства "Гуцульщина" чимало сил і часу віддав дослідженню та художньо-документальному відтворенню минувшини гуцульського краю, що і знайшло відображення в його творах.
"Гомін гуцульської давнини" (1961, Мюнхен) та «З гір Карпат» (1967, Мюнхен), що увійшли до цього видання, якнайкраще підтверджують слова М. Ломацького, який понад 50 років тому писав: "Нема в світі другої країни, яка була б так чарами краси сповита, як наша Гуцульщина".