ГогольFest як соціальний експеримент. Маріуполь готується до фестивалю
Квітневий Маріуполь цього року знову перетвориться на майданчик для проведення міжнародного фестивалю сучасного мистецтва ГогольFest. Минулого року він уже приймав численних гостей цього масштабного дійства і цьогоріч відчув непереборну необхідність закріпити досвід.
ГогольFest-2019 пройде в аналогічному форматі, що й минулого року, але будуть деякі зміни та сюрпризи, – розповів директор фестивалю Максим Демський, коли ми зустрілися з ним на одній із локацій, де будуть проходити мультикультурні заходи, і де вже зараз активізувалися підготовчі роботи.
Він утаємничив нас у деякі приємні несподіванки, але про всі задумані «спецподії» не розказав. Тримає інтригу. Знаємо лишень, що маріупольці й гості міста побачать дещо незвичайне – оперу в декораціях Азовського судноремонтного заводу. На жаль, вхід туди буде обмеженим, бо ця локація фізично не здатна прийняти багато людей, але організатори подбали, щоб віртуально захід змогли відвідати всі охочі – буде вестися онлайн-трансляція на головну сцену в міському саду і люди, які не потраплять досередини, зможуть спостерігати за подією на led екранах з хорошим звуком. Проект розробляється безпосередньо під цей фестиваль і є технологічно унікальним.
«Для нас це великий виклик. Нічого подібного точно не було ні в місті, ні в Україні, а можливо навіть у світі. Впевнений, багато людей приїде до Маріуполя, щоб побачити це унікальне явище», – переконаний Демський.
Цього року команда вперше підготувала для маріупольців та гостей міста освітню програму у креативному просторі «Вежа» та запланувала візуальну програму «Школи сучасного мистецтва» Вікторії Бурлаки.
До всіх проектів «Startup ГогольFest» у Маріуполі будуть залучені різні соціальні групи людей, що, за задумом організаторів, має перетворити фестиваль на цікавий соціальний експеримент. «За допомогою культури ми можемо окреслити ідею, яка зможе об’єднати суспільство», – вважають його організатори.
В цьому році загальна тривалість дійства збільшиться на один день – фестиваль пройде з 26 квітня по 1 травня. До проекту залучено вісім країн світу, проте, можливо, що майже половина всього контенту складатиме саме міжнародний контент. Команда працює над тим, щоб фестиваль органічно вписався у міжнародний контекст, тому планує залучити до співпраці низку потужних фестивальних мереж з усього світу.
«Мета ГогольFest – зробити Маріуполь місцем зустрічі міжнародних та вітчизняних творчих сил і ми вже йдемо по цьому шляху», – зауважив куратор театральної програми Андрій Палатний.
«Щоб привести в Маріуполь артистів із Британії – це цілий перформанс, адже логістична складова є складним викликом для організації фестивалю, – жартує Палатний, – а ми хочемо, щоб наш фестиваль з’явився на карті міжнародного ком’юніті. Участь серйозних міжнародних партнерів, можливо, стане приводом для залучення інвестицій до Маріуполя та запустить інфраструктурні зміни».
«Ми з колегами вже зустрілися з міською владою, з департаментами та представниками бізнес організацій і дійшли єдиної згоди: цей проект потрібен місту – і він буде. Наразі спілкуємося та перебуваємо в безперервному процесі формування ідей, сенсів і мрій, щоб створювати наше спільне майбутнє», – розповів він.
Станіслав Іванов. Маріуполь