Перехід на “літній” час: що чекає на людей з хронічними хворобами
Про це у коментарі кореспондентові Укрінформу сказав лікар-фітотерапевт, дієтолог, автор книг з питань здорового способу життя Борис Скачко.
“Переведення часу на годину вперед може негативно позначитися на здоров'ї пацієнтів з хронічними хворобами, зокрема з серцево-судинними, діабетом та психічними розладами (включаючи й депресію). Також можуть відчути зміну часу хворі з проблемами шлунково-кишкового тракту, позаяк його робота пов'язана на регуляції організму», - сказав Скачко.
Він підкреслив, що переведення стрілок годинника на здорових людей не впливає негативно.
За словами лікаря, у період адаптації слід дуже уважно ставитися до режиму харчування.
«Приділіть особливу увагу режиму харчування – їжте 4-5 разів на день. Якщо немає ритму харчування - людина снідає нерегулярно, переїдає або випиває міцні напої за 3-4 години до сну, - на це погано реагують усі системи організму», - зазначив Скачко.
За його словами, адаптувати організм до "літнього" часу слід через активізацію головного мозку.
“Мозок – найголовніший регулятор в організмі людини. Найпростіший метод – контрастний душ. Ще один ефективний спосіб тренування мозку – споглядальний. Дуже корисно дивитися по черзі, по 5 хвилин, на картинки одного кольору. Дуже корисний зелений колір – він гармонізує обмін речовин, червоний - синтезує, фіолетовий, – заспокоює. Таким чином можна потренувати мозок, відрегулювати його роботу і, відповідно, всього організму», - сказав Скачко.
Як повідомлялося, перехід на "літній" час цього року відбудеться в ніч з 30 на 31 березня - о 3 годині ранку стрілки годинника необхідно перевести на годину вперед.