«Коронація слова» презентувала на Книжковому Арсеналі літературні новинки
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Ми поговоримо про деякі з книжок, які вийшли за рік. Попри карантин, їх вийшло багато, близько півсотні», - розповіла модераторка події Оксамитка Блажевська.
Вона зазначила, що минулого року першу премію в номінації «Романи» отримав твір «Оля», який написала Ольга Саліпа.
«Для мене «Коронація слова» стала історією успіху. Роман «Оля» про Ольгу Кобилянську – не про письменницю, а про жінку - був написаний спеціально для конкурсу «Коронація слова». Він вийшов у видавництві «Фоліо». Після першої премії видавництво, яке відмовилось друкувати мій інший роман – «Зламані речі», погодилося його друкувати, і він виходить днями», – розповіла Саліпа, додавши, що має нові проєкти і плани.
Крім того, була презентована книжка «Вітрова гора» за твором Анни Багряної, який здобув спецвідзнаку «Сучасне українське фентезі».
Торік «Коронація слова» відкрила і письменника Василя Краса з Лимана Донецької області, який почав писати два роки тому. Його роман «Руїна» здобув третю премію в номінації «Романи» і наразі вже вийшов у світ (як і перший роман «Татарський бранець»).
Про свій історичний роман «Гардаріка. Таємниця забутого світу», який у 2020 році здобув на «Коронації слова» спецвідзнаку «Міжнародний вибір», розповіла Вероніка Мосевич.
«Основні фігури мого роману – Ярослав Мудрий і шведська принцеса Інгігерд. Цю тему я досліджувала 9 років, починаючи з 2011-го, із Західної Європи. Я не користувалася тим, що відомо на наших теренах, тому що сумнівалася в правдивості даних. Роман писався 3,5 роки. В грудні 2020 року його видав «Клуб сімейного дозвілля», і книжка має успіх, попри карантин», - розповіла Мосевич.
Вона зазначила, що це історично-пригодницький роман з елементами фентезі. «У ньому закладено кілька сенсацій щодо фактів, про які і в Гуглі, і в наших підручниках історії написано зовсім інакше. Зокрема, я беру до уваги те, про що пише французький історик Жан-Поль Арріньйон. А він стверджує, що матір’ю Ярослава Мудрого ніяк не могла бути полоцька принцеса Рогнідь, а була Анна Порфірогенета, королівна. Коли вона виходила заміж за Володимира Великого, її коронували у Візантії», - заінтригувала авторка.
На презентації йшлося не тільки про книжки, а й про сценарії. Зокрема, Ірен Роздобудько, кількаразова лауреатка «Коронації слова», розповіла, що фільми за двома з трьох її сценаріїв, відзначених торік на «Коронації», вже знаходяться в роботі.
Як повідомляв Укрінформ, X Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» відкрився 23 червня в українській столиці. Він триватиме до 27 червня в Мистецькому арсеналі, де впродовж п’яти днів презентуватимуть свою книжкову продукцію 145 видавництв, та також відбудеться майже 300 подій.
Фестиваль проходить у гібридному форматі. Більшість подій завдяки трансляції на MEGOGO можна безплатно подивитися з будь-якого куточка світу.