У Львові презентували книгу про наймолодшого сина Івана Франка
Про це повідомляє пресслужба Львівської ОДА, передає Укрінформ.
«Ця книжка про людину, яка зуміла знайти свій власний шлях у житті, яка зуміла вийти із слави і тіні свого батька і знайти самого себе. І це дуже важливо. Разом з тим ця книга розповідає про великий рід Франків, який починається і закінчується не лише на Іванові Франкові, а й живе в своїх нащадках. Ця книга про багатогранну особистість Петра Франка, котрий, чим би не захоплювався і чим би не займався, - завжди робив із цього великі справи» - зазначила Тихолоз.
Книга заснована на історичних фактах та архівних документах та ілюстрована меморіальними світлинами.
Заступник голови Львівської ОДА Іван Собко нагадав, що у жовтні минулого року відкрили перший в Україні пам’ятник Петру Франку у Нагуєвичах, а у Львові відбулося грандіозне відкриття муралу «Петро Франко. Повернення» авторства Святослава Владики.
У Львові презентували книгу про наймолодшого сина Івана Франка / Фото: Соломія Риботицька
«Петро Франко здійснив неоціненний внесок у становлення української державності, авіаційну, видавничу та дослідницьку справу, розвиток спорту, молодіжного руху, хімічної науки та музейної справи. І ми усі маємо знати про це набагато більше. І завдяки книзі Наталі Тихолоз – тепер маємо таку можливість», - додав Собко.
Петро Іванович Франко (28 червня 1890, с. Нагуєвичі - 28 червня 1941) - учасник Національно-визвольних змагань 1914-1920 років, військовий пілот УГА, співзасновник Пласту, педагог, громадський діяч, письменник, науковець, молодший син Івана Франка. З 1914 року командував сотнею Легіону УСС. 6 грудня 1918 став командиром Летунського відділу Галицької армії. Створений Петром Франком авіаполк збив 16 польських літаків. За заслуги в організації авіації Симон Петлюра надав військове звання полковника.
Був професором української гімназії в Коломиї, старшим науковим співробітником у Науково-дослідному інституті прикладної хімії в Харкові, депутатом Народних Зборів Західної України, деканом товарознавчого факультету Українського державного інституту радянської торгівлі у Львові. У 1940 році обраний депутатом до Верховної Ради УРСР. З початком радянсько-німецької війни, у червні 1941, вивезений радянською владою зі Львова на схід. Розстріляний 28 червня 1941 року. Місце поховання невідоме.