Україна та Норвегія посилюватимуть співпрацю у сфері культури та медіа - МКІП

Україна та Норвегія посилюватимуть співпрацю у сфері культури та медіа - МКІП

Фото
Укрінформ
Заступник міністра культури та інформполітики Тарас Шевченко обговорив з послом Королівства Норвегія в Україні Хелене Санд Андресен підтримку України у сфері культури та медіа, а також спільну протидію російській дезінформації.

Про це повідомляє пресслужба МКІП, передає Укрінформ.

«Ми дуже зацікавлені в широкій популяризації української історії, тому що Росія використовує історію для створення фейків і для того, щоб зробити неправдиву історію фактично причиною вторгнення, цієї війни», – сказав Шевченко.

Він наголосив, що Україна прагне інституціоналізувати роботу з нематеріальною культурною спадщиною і в майбутньому мати окрему установу, яка б займалася надбанням українського народу.

Україна та Норвегія посилюватимуть співпрацю у сфері культури та медіа / Фото: МКІП

Своєю чергою Хелен Санд Андресен зазначила, що після повномасштабного вторгнення норвезьке партнерство з Україною було дуже інтенсифіковано.

«Минулого року ми прийняли п’ятирічну програму співпраці. Це програма підтримки України, яка складається з цивільного та гуманітарного компонентів, а також значного військового. Я вважаю, що це була одна з перших багаторічних програм підтримки, яка, на мою думку, є важливою для того, щоб показати, що ми перебуваємо в довгостроковому партнерстві. І це не питання допомоги донорів. Ми справді сприймаємо це як партнерство. Оскільки, я вважаю, що повномасштабне вторгнення росії змусило усіх нас зрозуміти, що місце України з нами в Європі. І хоча ми не в Європейському Союзі, ми вважаємо, що Україна хоче бути та має бути там», – підкреслила Санд Андресен.

Читайте також: У Раді створюють робочу групу із захисту об’єктів культурної спадщини

Вона розповіла, що програму підтримки України адмініструє Норвезька агенція з розвитку співробітництва – Norad, зокрема її цивільну частину. Масштаб цієї програми більший за все, що Норвегія коли-небудь робила в будь-якій країні, враховуючи потреби України у відновленні.

Сторони домовились посилити співпрацю у сфері культури, медіа та протидії дезінформації.

Як повідомляв Укрінформ, внаслідок російської агресії в Україні пошкоджені або зруйновані 1085 пам’яток культурної спадщини.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-