На Волині державі повернули землі з городищами доби Київської Русі
У Волинській області суд протягом цього року повернув державі землі площею понад 80 гектарів зі стародавніми городищами - ще часів Київської Русі.
24 листопада 2024
У Волинській області суд протягом цього року повернув державі землі площею понад 80 гектарів зі стародавніми городищами - ще часів Київської Русі.
23 листопада 2024
Вони збирались упокорити Україну «за три дні». Але прорахувались. Чому? Наша опірність вийшла із досвіду Голодомору
21 листопада 2024
У Чорткові Тернопільської області освятили пам'ятник архангелу Михаїлу, який встановили на честь воїнів Української галицької армії.
20 листопада 2024
У штаті Техас (США) автори етнографічного проєкту «Батьківська Хата. Homestead» створили етнокалендар на 2025 рік з рідкісним автентичним українським вбранням «Timeless Ukraine: Homestead Wherever You Are» («Україна поза часом: садиба, де б ти не був»).
19 листопада 2024
Штучний голод 30-х років минулого століття та нинішня збройна агресія Росії проти України мають однакову мету - знищення української ідентичності.
У посольстві України в Державі Катар відбулися заняття Українського дитячого навчального клубу, темою яких було обрано українські міста-герої, оскільки 19 листопада відзначатиметься 1000 днів від початку повномасштабної агресії РФ.
18 листопада 2024
У Львові на честь 165-річчя з дня народження громадсько-політичного діяча, голови уряду ЗУНР Костя Левицького на вулиці, де він проживав і яка зараз названа його ім'ям, встановили пам'ятну таблицю.
16 листопада 2024
Історичне містечко на Черкащині пам’ятає про своє магдебурзьке право і має більше архітектурних та історичних пам’яток, аніж деякі великі міста України
15 листопада 2024
16 листопада – 100 років радіомовлення в Україні. Але це не лише урочистості, це ще й привід згадати про те, про що важко згадувати…
14 листопада 2024
Міністерство культури та стратегічних комунікацій вважає неприпустимим знищення пам’ятки археології національного значення заради побудови підземного паркінгу.
12 листопада 2024
Історична місія України - перемогти і зруйнувати російську імперію заради свого виживання
11 листопада 2024
Члени Самоврядування українців угорського міста Мішкольц у суботу, 9 листопада, вшанували пам'ять відомого українського мислителя та поета Григорія Сковороди, який п’ять років поспіль проживав у місті Токай.
Захоплено вивчав минуле рідного Запоріжжя, але боротьбу із загарбниками називав «улюбленою роботою»
09 листопада 2024
Фашизм, расизм та антисемітизм є загрозами, які несуть небезпеку для суспільства та розділяють людство, протистояти їм означає будувати світ, заснований на рівності, повазі й співчутті.
Науковці кажуть, що знахідки з курганних некрополів історико-культурного заповідника «Більськ» мають світову цінність
08 листопада 2024
Посольство України у Швеції запросило українців на безплатний тур унікальною виставкою «Україна, Швеція – на перехрестях тисячолітньої історії», який відбудеться 10 листопада у Музеї шведської армії у Стокгольмі.
07 листопада 2024
У Національному заповіднику «Софія Київська» відбулася XIV Міжнародна наукова конференція «Православ’я в Україні», присвячена 970-річчю з дня упокоєння благовірного князя Ярослава Мудрого.
06 листопада 2024
У Рівненській сільській громаді на Волині розробили піші та веломаршрути довкола історичних локацій, розташованих на її території.
04 листопада 2024
В Українсько-канадському меморіальному парку в Торонто українська громада провела захід до Дня пам’яті, вшанувавши пам’ять усіх канадців, що загинули у всіх конфліктах, в яких Канада брала участь, а також канадців українського походження, які зробили свій внесок у війську Канади.
01 листопада 2024
Конгрес українців Канади, відділ Торонто запросив громаду на спеціальну церемонію Дня Пам'яті в Українсько-канадському меморіальному парку, яка відбудеться 2 листопада.
Австрійсько-українська історична комісія провела конференцію "Україна в російській агресивній війні", де розглянула низку питань, у тому числі порушення міжнародного права з боку РФ.
29 жовтня 2024
Кам'яні скульптури евакуюють навіть із зони бойових дій та віддають на тимчасове зберігання до музеїв
28 жовтня 2024
Єдиний в Україні музей суднобудування та флоту у Миколаєві презентував моделі досі маловідомих козацьких суден, серед яких бойовий човен-дуб, скампавея, струг, дубок, байдак та баркас.
27 жовтня 2024
Ділянку площею 5,5 га на Харківщині, де розташована пам’ятка археології - городище «Шеєрманівське» - повернули у власність держави.
26 жовтня 2024
Українські козаки користувалися не лише «чайкою», а й іншими суднами, моделі яких відтворили миколаївські майстри
25 жовтня 2024
Українці найчастіше отримують знання про історичне минуле з перегляду документальних фільмів та YouTube.
Рівень інтересу до історії України серед молоді за рік суттєво знизився.
23 жовтня 2024
У Стрийському районі Львівщини у селі Руда Гніздичівської громади шукають прах гетьмана Івана Виговського.
20 жовтня 2024
Цим маршрутом у давнину йшли чумацькі каравани до Криму, Причорномор’я та Приазов’я
19 жовтня 2024
Яку ядерну зброю мала Україна після розпаду СРСР, чому її втратила і чи може “відновити”
реклама