Уряд схвалив Стратегію захисту документальної спадщини
Кабінет Міністрів схвалив Стратегію захисту документальної спадщини та затвердив операційний план заходів з її реалізації.
24 грудня 2024
Кабінет Міністрів схвалив Стратегію захисту документальної спадщини та затвердив операційний план заходів з її реалізації.
22 грудня 2024
У День працівників дипломатичної служби України, 22 грудня, Міністерство закордонних справ України представило спеціальний онлайн-портал «Дипломатичний е-Архів».
20 грудня 2024
У київському Музеї війни відбулася презентація книги Лесі Башняк «Ой, у лузі червона калина», присвяченої творчості Українських січових стрільців та їхній ролі в розвитку української культури.
19 грудня 2024
Заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк заявила, що росіяни намагаються спекулювати на питаннях історичної пам’яті у контексті відносин України та Польщі.
13 грудня 2024
Посольство України в Мексиці організувало презентацію книги іспанською мовою «Україна в історіях та оповідях: Збірка есеїв українських інтелектуалів» (Ucrania en su Historia y sus historias. Ensayos de intelectuales ucranianos).
12 грудня 2024
В Апостольському екзархаті в Німеччині вийшов друком григоріанський календар українською та німецькою мовами на 2025 рік «Едіґна – блаженна, яка об’єднує народи», де кожного місяця року подана інформація про онучку Київського князя Ярослава Мудрого.
11 грудня 2024
У Вінниці під час археологічних досліджень архітектурно-історичного комплексу «Мури» виявили сліди першого будівельного періоду цієї пам’ятки.
Присвятив життя боротьбі за збереження пам’яток свого рідного міста Ізяслав
Росія паразитує на міфі про їхню «окрему цивілізацію», насправді не належачи до будь-якої з них, а натомість являє собою тоталітарну систему, з якої вирішила вийти Україна і за це її хочуть знищити.
10 грудня 2024
Українці повинні виграти у росіян своє історичне минуле, адже Україна сьогодні не «йде в Європу», а повертається на власне законне місце.
05 грудня 2024
На території садиби Валевських у селищі Гоща Рівненської області виявили оборонний рів давнього замку.
04 грудня 2024
Світова прем’єра української історичної драми «Дисидент» режисерів Станіслава Гуренка і Андрія Алфьорова відбулася на 42 Туринському кінофестивалі. Українська прем’єра запланована на осінь 2025 року.
Без їхньої мови Україна є чужою для Росії, контролювати її набагато важче
03 грудня 2024
Чи всякий мир добрий? І чи всяка війна з технічною і чисельною перевагою противника є безнадійною?
02 грудня 2024
Київ і Варшава нині працюють над створенням спільної робочої групи щодо врегулювання історичних питань, яка має розпочати роботу вже найближчим часом.
27 листопада 2024
Міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький обговорив із польськими партнерами перспективи співробітництва між країнами та розвиток історичного діалогу.
24 листопада 2024
У Волинській області суд протягом цього року повернув державі землі площею понад 80 гектарів зі стародавніми городищами - ще часів Київської Русі.
23 листопада 2024
Вони збирались упокорити Україну «за три дні». Але прорахувались. Чому? Наша опірність вийшла із досвіду Голодомору
21 листопада 2024
У Чорткові Тернопільської області освятили пам'ятник архангелу Михаїлу, який встановили на честь воїнів Української галицької армії.
20 листопада 2024
У штаті Техас (США) автори етнографічного проєкту «Батьківська Хата. Homestead» створили етнокалендар на 2025 рік з рідкісним автентичним українським вбранням «Timeless Ukraine: Homestead Wherever You Are» («Україна поза часом: садиба, де б ти не був»).
19 листопада 2024
Штучний голод 30-х років минулого століття та нинішня збройна агресія Росії проти України мають однакову мету - знищення української ідентичності.
У посольстві України в Державі Катар відбулися заняття Українського дитячого навчального клубу, темою яких було обрано українські міста-герої, оскільки 19 листопада відзначатиметься 1000 днів від початку повномасштабної агресії РФ.
18 листопада 2024
У Львові на честь 165-річчя з дня народження громадсько-політичного діяча, голови уряду ЗУНР Костя Левицького на вулиці, де він проживав і яка зараз названа його ім'ям, встановили пам'ятну таблицю.
16 листопада 2024
Історичне містечко на Черкащині пам’ятає про своє магдебурзьке право і має більше архітектурних та історичних пам’яток, аніж деякі великі міста України
15 листопада 2024
16 листопада – 100 років радіомовлення в Україні. Але це не лише урочистості, це ще й привід згадати про те, про що важко згадувати…
14 листопада 2024
Міністерство культури та стратегічних комунікацій вважає неприпустимим знищення пам’ятки археології національного значення заради побудови підземного паркінгу.
12 листопада 2024
Історична місія України - перемогти і зруйнувати російську імперію заради свого виживання
11 листопада 2024
Члени Самоврядування українців угорського міста Мішкольц у суботу, 9 листопада, вшанували пам'ять відомого українського мислителя та поета Григорія Сковороди, який п’ять років поспіль проживав у місті Токай.
Захоплено вивчав минуле рідного Запоріжжя, але боротьбу із загарбниками називав «улюбленою роботою»
09 листопада 2024
Фашизм, расизм та антисемітизм є загрозами, які несуть небезпеку для суспільства та розділяють людство, протистояти їм означає будувати світ, заснований на рівності, повазі й співчутті.
реклама