Карандєєв зустрівся з представниками фундації AI For Good - про що говорили
Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на сайт Міністерства культури та інформаційної політики.
У ході зустрічі Карандєєв ознайомився з діяльністю фундації та обговорив із її представниками шляхи співпраці у сфері збереження свідчень українців про війну, а також можливість адвокації за кордоном питання знищення Росією української культурної та історичної пам’яті. Також ішлося про необхідність максимально широкого розголосу у світі інформації про злочини, вчинені РФ в Україні.
«Вкрай важливо зберегти спогади та свідчення свідків війни для наступних поколінь, аби запобігти її повторенню у майбутньому», – наголосив очільник МКІП.
У зустрічі взяли участь Анастасія Федик, головна економістка AI For Good, та Олена Кук, директорка з контенту та комунікації українського представництва фундації.
Фундація AI For Good – це некомерційна організація, яка за допомогою цифровізації та новітніх технологій втілює в життя соціальні проєкти.
Серед її ініціатив – онлайн платформа «Свідок», яка зібрала вже понад 2 тисячі анонімних свідчень про війну. Сотню з них, що мають кваліфікацію воєнних злочинів, передано до Офісу генерального прокурора та долучено до досудових розслідувань.
Також AI For Good влаштовує міжнародні виставки на основі свідчень. Вже шість таких заходів відбулись у різних містах США. Щодня сотні іноземців заходять на платформу, аби ознайомитися з персональними історіями українців, а іноземні журналісти використовують історії із сайту у своїх матеріалах.
Ще одним проєктом фундації є цифрова платформа «Ми – Сила». Ресурс допомагає знайти актуальні місця продажу продуктів, ліків, розташування укриттів, пунктів незламності тощо. У Києві, Сумах, Харкові, Одесі та Миколаєві відкрито освітньо-навчальні центри для дітей.
Фото: МКІП