У Києво-Печерській лаврі відкрили виставку «Відроджений всесвіт»
Про це повідомила пресслужба Міністерства культури та стратегічних комунікацій, передає Укрінформ.
«Такі ювілейні дати, довкола яких ми об’єднуємося, є гарним приводом обговорити ті виклики, які стоять сьогодні перед реставраційною сферою. Це не лише величезна кількість експонатів, які потребують реставрації, а й необхідність у професійних кадрах. Ці питання є вкрай актуальними, особливо в умовах, коли ворог знищує українську культурну спадщину», - сказав перший заступник міністра Ростислав Карандєєв.
Зазначається, що на експозиції представлено понад 100 унікальних мистецьких творів XVI–ХХ століття, відновлених копіткою роботою фахових художників-реставраторів: старовинні українські ікони, хрести, срібне церковне начиння, літургійні тканини та стародруки. Водночас виставка не лише демонструє відновлені предмети, а й акцентує увагу на складності та відповідальності роботи художників-реставраторів, зокрема завдяки фотоматеріалам, які показують послідовність реставраційних процесів.
«Перша в Києві професійна майстерня із реставрації музейних предметів була заснована у 1924 році представниками української інтелігенції. Вона розвивалася, і врешті ми можемо констатувати, що фактично всі сучасні київські реставратори мають свої витоки саме звідти. У першу чергу, це реставратори Національного заповідника «Києво-Печерська лавра». І сьогодні ця виставка – це фактично звіт їхньої роботи за останні 10 років», — сказав заступник генерального директора Заповідника з наукової роботи Костянтин Крайній.
Виставка діятиме з 19 вересня щодня в Будинку намісника Києво-Печерської лаври (корпус № 1).
Виставка «Відроджений всесвіт» організована за підтримки МКСК, Православної церкви України, БФ «Українська Лавра» та Музею Шереметьєвих.
Як повідомлялося, у Києві відкрили документально-художню виставку «Харків - фортеця», на ній представлені роботи харківських митців і дослідження, присвячені місту.
Фото: МКСК