Український дім започаткував літературний фестиваль «Фундамент: історії про культуру»

Український дім започаткував літературний фестиваль «Фундамент: історії про культуру»

Укрінформ
Національний центр «Український дім» започаткував власний літературний фестиваль «Фундамент: історії про культуру», який відкриється 14 листопада у Києві.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Читомо.

В Українському домі розгорнуть артінсталяцію, і відвідувачі потраплятимуть не на традиційний ярмарок-продаж, а в стилізований простір бібліотеки.

За словами директорки Українського дому Ольги Вієру, «ми прагнемо започаткувати унікальну подію, яка, з одного боку, представить розмаїття українських видань про культуру, а з іншого — запросить широке коло українців до діалогу з власною культурою через книгу. Для нас як інституції дуже важливо, наближаючи наші авдиторії до знань про культуру, закладати фундамент, що формує майбутнє».

Організатори фестивалю прагнуть одночасно зібрати в одному місці великий масив видань про культуру, зокрема документальну літературу про Україну та світ, візуальні й пластичні мистецтва, театр, кіно, музику, урбаністику і кулінарію. Також будуть презентовані видання з гуманітаристики та філософії, візуальні альбоми й каталоги.

Кураторами першого фестивалю стали журналістки й менеджерки культурних проєктів Анастасія Євдокимова і Богдана Неборак.

Як зауважила Євдокимова, «формулювання «книжки про культуру» дуже широке, й у цьому його перевага, бо якби ми звузили рамку до «книжок про мистецтво», то відкинули б філософію й історію, гастрономію й етнографію. А так — спектр широкий, бо й мемуари Брітні Спірс, і альбом орнаментів Василя Кричевського, і книжка про виноробство — однаково про культуру».

На її думку, сьогодні важливо розуміти себе і спостерігати світ навколо. Це можна зробити через книжки, які пояснюють суспільні явища та ідеї, мистецькі обʼєкти й людську поведінку, тобто через культуру.

Фокусною темою виставкової частини фестивалю є модернізм як культурно-стильове явище, визначальне для розуміння сучасної української ідентичності.

Особливо актуальними в час війни для країни та її громадян є питання інтеграції, модерного погляду на власну історію й культуру, а також увага до особистого переживання.

«Для нас важливо показати один із тисяч можливих поглядів на українську культуру, й саме модернізація, оновлення, а також модернізм як культурно-стильовий напрям стали для нас своєрідною призмою, через яку ми почнемо розмову. Втім, головне — це фокус на книжках про культуру, наші учасники не обмежені епохами. Це гігантська бібліотека, яку ми прагнемо побачити в центрі Києва, в Українському домі», - підкреслила Неборак.

Читайте також: У Хмельницькому заснували літературну премію імені добровольця Євгенія Ролдугіна

Фестиваль триватиме до 17 листопада.

Як повідомляв Укрінформ, у Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» у п'ятницю, 27 вересня, о 17:00 відкриється виставка «Хрест і надія: священна спадщина греків Маріуполя».

Фото Анастасії Євдокимової

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-