У МКСК визначили кроки для збереження пам'яток заповідника «Чернігів стародавній»
Про це повідомляє пресслужба МКСК, передає Укрінформ.
Як зазначається, ключовими питаннями поїздки було обговорення стану справ, проблем збереження та використання пам’яток заповідника. Також були сплановані конкретні кроки для збереження унікального Спасо-Преображенського собору ХІ століття.
«Щира подяка працівникам, колегам, друзям за відновлення нашої історичної ідентичності! Перебуваючи тут, відчуваєш добу князів Руських, добу засновників України-Руси! Тисячолітній Чернігів має бути відбудований. Його мають побачити всі українці та європейці, частиною ідентичності яких ми є», — наголосив Точицький.
Під час відвідання обговорювалося внесення номінації «Культурний ландшафт Чернігова» до списку ЮНЕСКО. Це відображатиме значення архітектурних пам’яток та збереження традиційного характеру середовища Чернігова, наголосили у МКСК.
Крім того, обговорювалися питання функціонування Троїцького монастиря XVІІ ст. "Це 9 пам’яток архітектури національного значення. Монастир має стати важливим комплексом, який поєднає пам’яткоохоронну, музейну, релігійну та туристичну справи", - підкреслили в МКСК.
Як повідомляв Укрінформ, у листопаді 2023 року держава повернула з тривалого тимчасового користування 18 об’єктів Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».
У січні 2024 року суд відхилив позовні вимоги у двох справах управління Чернігівської єпархії УПЦ МП щодо продовження договорів безоплатного користування об’єктами-пам’ятками архітектури національного значення.