Український проєкт «В епіцентрі бурі» за кордоном подивилися понад 3,4 мільйона людей

Український проєкт «В епіцентрі бурі» за кордоном подивилися понад 3,4 мільйона людей

Ексклюзив
Укрінформ
Виставку картин українських художників «В епіцентрі бурі», яку представляли у кількох країнах у 2022-2024 роках, подивилися понад 3 млн 400 тисяч людей.

Про це в коментарі Укрінформу повідомила генеральна директорка Національного художнього музею України Юлія Литвинець. 

«Закордонні колеги нам надіслали звіт відвідування виставки «В епіцентрі бурі» на всіх майданчиках за 2022-2024 роки. В усіх країнах офлайн відвідали виставку 402 тисячі людей. Залученість віртуальної аудиторії сягнула позначки 3 млн осіб», – зазначила вона.

Першою два роки тому у Мадриді відкрилася виставка «В епіцентрі бурі: український модернізм 1900-1930-х років». У музеї Тиссена-Борнемісса тоді було представлено 36 робіт НХМУ, а загалом 69. Частина робіт – із Музею театрального, музичного та кіномистецтва України і приватних колекцій. Куратором та ідейним організатором цієї виставки став Костянтин Акінші, українсько-американський мистецтвознавець, який мешкає в Італії.

Далі були виставки у Ludwig Museum у Кельні в Німеччині та в Брюсселі в Бельгії. Показували модернізм: «Три жіночі постаті» Олександри Екстер, «Інваліди» Анатоля Петрицького, «Карусель» Давида Бурлюка, роботи Михайла і Тимофія Бойчуків, Віктора Пальмова, Івана Падалки, Василя Седляра і Василя Єрмілова.

Литвинець зазначила, що коли для виставки картин у віденському Бельведері надали для експозиції два крила нижньої частини знаменитого австрійського музею, то українські організатори проєкту доповнили виставку роботами доби модерну: зокрема, творами Всеволода Максимовича, Василя та Федора Кричевських, Олександра Мурашка, Георгія Нарбута, Михайла Жука.

Після понад трьох місяців у Бельведері збірка українського модернізму відправилася у Лондон, а сецесія поїхала у зали Словацької національної галереї. Як до того у Відні, так само у Братиславі європейські глядачі мали змогу побачити 38 робіт з колекції NAMU. На виставці також представляли живопис зі збірок інших музеїв України: Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького, Дніпровського художнього музею, Полтавського художнього музею імені Миколи Ярошенка та приватних колекцій.

Читайте також: Культурна дипломатія є «м'якою силою», яка полегшує виконання політичних завдань - Ковальська

З останніх днів листопада і до нового року виставка «В епіцентрі бурі. Сецесія в Україні» представлена у Києві у Національному художньому музеї України, який цьогоріч відзначає 125-ліття.

Фото Олександра Клименка

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-