У Німеччині проходять передпрем'єрні покази української кінострічки «Редакція»

У Німеччині проходять передпрем'єрні покази української кінострічки «Редакція»

Фото
Укрінформ
У Берліні відбувся спеціальний допрем’єрний показ художнього фільму «Редакція» відомого українського режисера Романа Бондарчука з обговоренням.

На показі побувала кореспондент Укрінформу.

Після показу глядачі мали можливість поставити запитання актору Андрію Кирильчуку та режисеру стрічки Роману Бондарчуку, який під'єднався онлайн.

Зокрема, Бондарчук розповів, що виріс у родині журналістів і від дитинства знав, що чимало речей у всіляких редакціях «додумувалися». Він часто бував у батька на роботі тож на власні очі бачив історії, подібні до тих, які переніс на екран. Більшість ЗМІ жили «від виборів до виборів, від джинси до джинси» і писали те, за що платили та при цьому вони сильно впливали на громадську думку, згадує Бондарчук.

«Хотілося зробити фільм про те, що й в наші дні можуть існувати «фабрики постправди та маніпуляцій», - зазначив режисер.

Він також розповів, що зараз у Херсоні журналістів стало значно менше: частина видань закрилися, частина переїхала в інші регіони, хтось – на лівий беріг разом з колаборантами…

Відповідаючи на запитання Укрінформу, яким би був фільм, якби його знімали після всього, що сталося з Херсоном після початку повномасштабної війни, руйнування Каховської дамби, режисер сказав: «Сьогодні це був би інший фільм».

Команда фільму тим часом проїхала з передпрокатним туром десятьма українськими містами, від Херсона, Миколаєва, Одеси, до Харкова, Дніпра та Запоріжжя.

Андрій Кирильчук розповів Укрінформу, що картина викликає в глядачів у цих містах різні емоції: хтось абсолютно не сприймає і вважає недоречним показувати такі речі, а хтось в захваті й дякує, що автори стрічки порушують таку важливу тему як гігієна інформаційного простору.

«Кожен епізод має реальну документальну складову. І від цього стає моторошно», - зізнався виконавець ролі Руслана.

Те, що нашим людям зрозуміло, вони впізнають своїх політиків, у західної аудиторії сприймається як «фентезі». Так було, наприклад, коли відбулась прем’єра на кінофестивалі Berlinale в лютому цього року, розповів заслужений діяч мистецтв України.

Читайте також: Стартують зйомки фільму за книгою Андрія Кокотюхи «Довга комендантська година»

Художній фільм «Редакція» виробництва України, ФРН, Словаччини та Чехії присвячений таким гострим проблемам сучасності, як дезінформація та постправда, які сьогодні актуальні як ніколи.

Окрім столиці спеціальні покази, які організовують Plivka Films та Elemag Pictures за підтримки Central German Media Fund та Посольства України в Німеччині, відбудуться до 8 грудня також у Лейпцигу, Галле, Гамбурзі тощо.

Як повідомляв Укрінформ, у Любліні з 6 по 8 грудня у рамках Ukraina Festiwal Filmowy заплановані покази низки українських фільмів.

Фото: Ольга Танасійчук, Укрінформ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-