У Музеї війни в Києві презентують видання «Історичний портрет Слобідської України: Курщина»
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій.
Видання є каталогом виставки «…за межею свого рідного краю», яка відкрилася 6 вересня та присвячена початку операції Сил оборони України у Курській області.
Виставка висвітлює реалії повернення війни на територію Росії. Мовою музейних артефактів та унікальних архівних документів вона змальовує історичний портрет Слобожанського краю, північний схід якого перебуває у складі РФ.
Каталог, як і виставка, має три розділи.
Перший розділ охоплює XVII–XІX століття. Він знайомить з історією української колонізації Курської, Білгородської та Воронезької областей з другої половини XVII століття.
У другому розділі висвітлене формування кордонів між двома радянськими республіками - УСРР та РСФР. Із 72 унікальних документів, що ввійшли до каталога, більшість представлена вперше. Вони свідчать про волевиявлення місцевих громад, яке було проігнороване.
Окрема частина проєкту «Рубіж» являє собою вибірку 26 світлин фотографа Романа Пупенка, доповнену предметами, зібраними в експедиції, що тривала з 15 до 18 серпня 2024 року на підконтрольних Силам оборони України територіях Курської області.
Музейною перлиною цього розділу є прострелений дорожній знак, який символізує історичне роздоріжжя України та Росії.
Більшість джерел, представлених у каталозі, опубліковані вперше.
Партнерами проєкту є Центральний державний архів вищих органів влади та управління України, Центральний державний історичний архів України у місті Києві, Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» та Харківський історичний музей імені М.Сумцова.
Презентація відбудеться у п'ятницю, 6 грудня, у головному корпусі Музею війни в просторі виставки «…за межею свого рідного краю».
Початок заходу - о 14:00.
Як повідомляв Укрінформ, у Музеї історії міста Києва 3 грудня представили мистецький проєкт "Серце назовні. Палітра пам’яті" на честь полеглих захисників.
Фото: Wikipedia