В Україні через російську агресію пошкоджені 1 222 пам’ятки культури

В Україні через російську агресію пошкоджені 1 222 пам’ятки культури

Укрінформ
В Україні внаслідок повномасштабної російської агресії зазнали пошкоджень 1 222 пам’ятки культурної спадщини, з них у листопаді - 43.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій.

«За інформацією, поданою обласними та Київською міською військовими адміністраціями, за листопад загальна чисельність пошкоджених пам’яток культурної спадщини регіонів зросла на 43 одиниці й наразі складає 1222 об’єкти. З них національного значення — 124, місцевого — 1024, щойно виявлених — 74», - ідеться в повідомленні.

Зазначається, що повторні влучання у пошкоджені раніше пам’ятки культурної спадщини відбулися в Запорізькій, Одеській, Хмельницькій та Херсонській областях. Нові - в Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Одеській, Сумській, Харківській та Херсонській областях.

Загалом пошкоджень зазнали пам’ятки культури у 18 областях та Києві, зокрема: у Харківській області — 322, Херсонській — 159, Донецькій — 164, Одеській — 136, Чернігівській — 65, Київській області та м. Києві — 81, Запорізькій — 56, Миколаївській — 41, Дніпропетровській — 49, Львівській — 60, Луганській — 32, Сумській — 31, Хмельницькій — 10, Полтавській — 6, Вінницькій та Житомирській — по 4, Кіровоградській та Черкаській — по 1.

Читайте також: Точицький презентував іноземним дипломатам стратегію Культурного суверенітету

У міністерстві додали, що на кінець листопада 2024 року майже вся територія Луганської та значні частини територій Запорізької, Донецької та Херсонської областей досі перебувають у тимчасовій окупації. Це унеможливлює обрахунок точної кількості пошкоджених пам’яток культурної спадщини, що постраждали під час бойових дій та окупації.

Як повідомляв Укрінформ, міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький заявив, що близько двох мільйонів елементів української культурної спадщини перебувають під окупацією.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-