У Варшаві презентують збірку творів сучасних українських драматургів
Про це повідомляє Наше Слово.
«На Варшавському книжковому ярмарку цієї суботи, 25 травня, відбудеться презентація антології «Сучасна українська драматургія. Від А до Я» («Współczesna dramaturgia ukraińska. Od A do Ja»)». Захід пройде в секції «Салон української книжки» (місце 143/D13, Promenada) о 14:00», - йдеться у повідомленні.
У презентації візьмуть участь видавчиня Ельжбета Мантей, письменник Дмитро Левицький, режисерка Зуза Барц, перекладачка і упорядниця книжки Анна Коженьовська-Бігун. Ведучий заходу - Томаш Міколовський.
«Сучасна українська драматургія. Від А до Я» – це антологія, що складається з 8 п’єс, кожна з яких вирізняється власним стилем, однак усі вони порушують загальнолюдські питання. Автори творів походять з молодого або середнього покоління українських драматургів.
Серед п’єс - «Полярники» Марії Вакули, «Звуки і голоси» Олександри Громової, «Білохалатність» Тетяни Киценко, а також «Колодязь» Дмитра Левицького, який поставила на сцені польська режисерка Зуза Барц.
Декілька творів присвячено темі війни: п’єса художниці-концептуалістки з Херсона Наталії Блок «Крізь шкіру» – це жіноча монодрама про війну. А твір «Час пілатесу» львів’янки Ольги Мацюпи, яка з 2011 року мешкає в Любліні, – це постмодерністський текст, що показує нову дійсність, невід’ємною частиною якої стала війна.
П’єса «Десь і довкола» молодої одеської драматургині Анни Яблонської, яка трагічно загинула у 2011 році під час терористичного замаху в московському аеропорту Домодєдово, написана у 2007 році, а її тематика стосується самотності й пошуків людини на тлі соціальних пертурбацій.
Твір українсько-німецького драматурга Павла Ар’є, який походить зі Львова, порушує тему історичної пам’яті та конфліктів на тлі розуміння і сприйняття минулого, що мають місце в сучасній Україні.
Видавництво антології дофінансовано з коштів Посольства України в Польщі та Фонду Український інформаційний центр (Fundacja Ukraińskie Centrum Informacyjne, FUCI). Захід проводиться під патронатом: TVP Kultura, e-teatr, pismo Teatr i Odra.
Фото: Укрінформ, сторінка Fundacja Ukraińskie Centrum Informacyjne FUCI у Facebook