Світовий конґрес українців засудив скандальну доповідь Amnesty International
Як передає Укрінформ, про це йдеться на сайті СКУ.
«Звинувачувати українських військових в бомбардуваннях росією українських лікарень, шкіл, житлових будинків, торгових центрів, автобусних зупинок та інших об’єктів цивільної інфраструктури – абсурд. Як вони могли не врахувати той факт, що українці захищаються від неспровокованого вторгнення росії, жорстоких щоденних бомбардувань і воєнних злочинів?», – заявив президент СКУ Павло Ґрод.
Конґрес закликає донорів і прихильників Amnesty International звернути увагу на порядність її керівництва та ретельно дослідити джерела їх фінансування.
У СКУ нагадали, що доповіді українська армія несправедливо звинувачується у відповідальності за бомбардування цивільного населення росією через те, що її війська базуються надто близько до цивільної інфраструктури.
«Звіт був різко засуджений українськими високопосадовцями та багатьма іншими представниками міжнародного співтовариства, включно з експертами з воєнних злочинів. Не дивно, що кремль радо вітав заяву Amnesty, а російські посадовці активно цитували звіт, щоб виправдати здійснювані москвою бомбардування України», – йдеться в заяві.
Як повідомлялося, в опублікованій 4 серпня доповіді правозахисної організації Amnesty International йдеться про те, що українські військові у спробі відбити російське вторгнення наражають на небезпеку цивільне населення, створюючи бази та розміщуючи озброєння в житлових районах, у тому числі школах і лікарнях.
Очільниця Amnesty International в Україні Оксана Покальчук вирішила піти з посади, заявивши, що вони з керівництвом Amnesty International «розійшлись ціннісно».
Заступниця міністра оборони Ганна Маляр заявила, що це дослідження AІ не враховує факту агресії росії, хронології подій та контексту захисту Україною своєї державності, а також спотворює реальну картину міжнародного злочину агресії, який вчиняється росією з 2014 року.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що звіт Amnesty «пробує амністувати державу-терориста й перекласти відповідальність з агресора на жертву».
Amnesty International згодом попросила вибачення за «страждання та гнів», викликані її останнім звітом щодо України, однак заявила, що не відмовляється від своїх висновків.