Світовий конгрес українців вшановує Героїв Крут
Як передає Укрінформ, про це СКУ повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
Зазначається, що цей подвиг дозволив виграти час для того, щоб українські дипломати добились міжнародного визнання Української Народної Республіки та заручились військовою допомогою у відбитті російської агресії.
«Захисники України, які у січні 1918 року встали супроти російських більшовицьких загарбників на захист молодої української держави, навіки увійшли в нашу історію як символ патріотизму, сміливості, рішучості та відданості Батьківщині. Ця битва та образ Героїв Крут і сьогодні, у часи великої повномасштабної війни, надихають український народ на боротьбу проти російської терористичної імперії», – йдеться в дописі.
СКУ закликав згадати сьогодні у молитвах і наших сучасників, які теж віддали життя за незалежність України – Героїв Небесної Сотні та всіх полеглих захисників України з 2014 року.
«Вічна слава Героям Крут! Слава кожному захиснику та захисниці України!», – наголосили в СКУ.
Нагадаємо, у День пам’яті Героїв Крут Президент Володимир Зеленський ушанував пам'ять полеглих у боротьбі за незалежну Україну під час Української революції 1917-1921 років.
Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний з нагоди вшанування Героїв Крут заявив, що українські воїни гідно продовжують справу Героїв Крут і захищають незалежність держави.
Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року між Ніжином і Бахмачем на Чернігівщині, за 130 кілометрів на північний схід від Києва під час наступу на Київ військ більшовицької росії під проводом полковника Михайла Муравйова. Українське військо налічувало близько 300 бійців Студентського куреню, 250 – Першої української військової школи та майже 40 гайдамаків.
Бій тривав до вечора. Завдяки вигідній позиції і героїзму бійців, українцям вдалося завдати росіянам значних втрат і стримати наступ до темряви. Потім під тиском ворога більшість підрозділів організовано відступили до ешелонів на станції неподалік і вирушили в бік Києва, руйнуючи за собою залізничні колії. Але одна студентська чота – 27 юнаків, заблукавши у темряві, повернулася до станції Крути, яка на той час уже була зайнята більшовиками. 27 полонених юнаків (студентів і гімназистів) було розстріляно. Наймолодшим полеглим було по 16 років.