Стартував Третій світовий форум українознавчих суботніх і недільних шкіл

Стартував Третій світовий форум українознавчих суботніх і недільних шкіл

Укрінформ
Розпочався Третій світовий форум українознавчих суботніх і недільних шкіл для освітян з України та поза нею, організований Міжнародним інститутом освіти, культури та зв’язків з діаспорою (МІОК) Національного університету «Львівська політехніка».

Про це повідомляє Укрінформ.

Захід, який триватиме до 23 серпня, об’єднав понад 200 учасників з України і 28 країн світу.

Виступаючи під час панельної дискусії «Українська мова у світі: візія», Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь наголосив на необхідності розробки стратегії щодо підтримки закордонного українства. 

«Сьогодні розробляються різні стратегії щодо підтримки закордонного українства. Високий інтерес до української мови, історії, культури, української генетики, пам’яті, героїзму – це в тому числі про національні інтереси, які мусять бути за кордоном. Ми багато робимо, щоб про українську мову знали за кордоном, щоб вона могла бути доступною для всіх, а це онлайн курси, методичні розробки, можливість доступу до тих ресурсів, які пропонує Міжнародний інститут освіти, культури і зв’язків з діаспорою», – зазначив Тарас Кремінь, додавши, що українські вчителі за кордоном потребують соціального захисту.

Учасники дискусії також обговорили питання деколонізації української освіти за кордоном, викладання української мови як іноземної, кримськотатарської мови в Україні та світі тощо.

Також на форумі в онлайн-форматі виступив президент Світового конгресу українців (СКУ) Павло Ґрод.

«Українські школи є одними з ключових інституцій українського громадського життя за межами України. Поряд з українськими церквами, молодіжними організаціями, культурними колективами, студентськими асоціаціями, професійними організаціями, соціальними інституціями та політично-громадськими групами, вони є фундаментом, які забезпечують виховання українських патріотів та лідерів у діаспорі», — звернувся до освітян Павло Ґрод. 

Цьогоріч форум присвячується пам’яті Анни Кісіль та Стефана Романіва – видатних лідерів Світового конгресу українців та діячів українського руху за кордоном.

Партнером форуму стала Світова координаційна виховно-освітня Рада Світового конгресу українців (СКВОР СКУ). СКУ на форумі представляють голова СКВОР СКУ Любов Любчик та голова місії СКУ в Україні Андрій Шевченко. 

Читайте також: Конгрес українців Канади обурений включенням росіянина в Зал слави хокею в Торонто

Як повідомляв Укрінформ, Світовий конгрес українців (СКУ) вітає ініціативи Президента та уряду України, спрямовані на зміцнення зв’язків з глобальною українською діаспорою шляхом створення ґрунтовної інституційної рамки для такої ефективної співпраці. 

Фото: FB/Тарас Кремінь, Світовий конгрес Українців

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-