
На тлі безпекової конференції в Мюнхені відбулась акція на підтримку України
Перед учасниками акції під гаслом «Захистити Україну, захистити Європу, захистити демократію» виступили як українські, так і німецькі політики й активісти, повідомляє кореспондент Укрінформу.
Лідер Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що у 2014 році світ не спромігся об’єднатися, аби дати відсіч Росії, і така безкарність призвела до повномасштабного вторгнення. Вже 11 років Москва жорстоко переслідує корінний народ окупованого Криму та українців, які залишаються вірними батьківщині. Мета окупантів – витіснити їх з рідної землі, залякавши терором, незаконними арештами, злочинною мобілізацією, катуванням.

Загалом 233 людини, дві третини з яких – кримські татари, стали жертвами російських репресій, вивезені з Криму та кинуті за ґрати, повідомив Чубаров.
«Телефонна розмова президента США Дональда Трампа з диктатором Путіним сколихнула всіх нас. Оголошені Сполученими Штатами позиції неприйнятні для України, ми не дозволимо вирішувати нашу долю без нас. Принцип залишається непорушним: «нічого про Україну без України, нічого про Крим без України та без кримськотатарського народу! Умовою мирного договору, яким буде оформлено завершення російсько-української війни, має стати відновлення територіальної цілісності незалежної України станом на 1991 рік, Росія як агресор має бути примушена до миру та виплатити репарації Україні, а Путін як воєнний злочинець має постати перед спеціальним трибуналом і бути покараним», - заявив лідер Меджлісу.

До присутніх звернувся постійний учасник Мюнхенської конференції, депутат Верховної Ради Олексій Гончаренко: «Ми не здамося, ми не здамо Україну! Ніхто не зможе здати нашу державу допоки ми готові її захищати та боронити!». Він закликав розбудити Європу, нагадати, що «її від орди захищає тільки жовто-блакитний прапор».
Голова оборонного комітету Бундестагу Маркус Фабер розповів з трибуни, що за ці три роки п’ять разів був в Україні, зокрема в Херсоні, Запоріжжі, Краматорську, Харкові. Він говорив з людьми, які дуже добре розуміють, що таке війна, з пораненими бійцями, котрі лікуються за допомогою німецької медичної техніки, з солдатами, які боронять Україну за допомогою переданої Німеччиною зброї.

«Ці солдати запитували мене, чому Німеччина не зробить те, що роблять Франція і Велика Британія, не передасть ракети Taurus? І я відповідав: так, Німеччина повинна передати ці ракети», - сказав депутат і запевнив, що Україна має багато друзів у Бундестазі. «Зрозуміло одне: лише коли Україна переможе, ми матимемо безпеку в Європі», - підкреслив Фабер, який є членом Вільної демократичної партії.

Його колега Родеріх Кізеветтер, депутат від Християнсько-демократичного союзу застеріг, що нинішній Мюнхен не повинен стати «Мюнхеном 1938 року», а сьогоднішня Європа має об’єднатися, аби не допустити повторення Другої світової. Він також наголосив на готовності своєї партії посилити збройну допомогу України, в тому числі, передати ракети Taurus.
До демонстрантів звернувся депутат від партії «Зелених» Антон Гоффрайтер. Він переконаний, що така потужна країна як Німеччина разом з іншими партнерами мають акумулювати достатньо сили та надати Україні таку потужну підтримку, щоб вона могла викинути агресора зі своєї землі. З такими диктаторами як Путін можна розмовляти тільки з позиції сили, підкреслив депутат.
Учасники мітингу закликали німецький уряд збільшити військову підтримку України.
Нагадаємо, цьогоріч Мюнхенська безпекова конференція проходить у столиці Баварії з 14 до 16 лютого.