Нафтогаз візьме участь у тристоронніх переговорах щодо транзиту газу Україною
Про це повідомила Укрінформу прес-секретар Нафтогазу Олена Осмоловська.
"Нафтогаз планує", - сказала Осмоловська.
Як повідомлялося у ЗМІ, у Міненерго РФ надійшла письмова пропозиція від керівника відділу по внутрішніх енергетичних ринках генерального директорату з енергетики Єврокомісії Клауса-Дітера Борхардта провести дві консультації на експертному рівні з питання транзиту російського газу через територію України. Пропоновані дати першої зустрічі - 12 або 13 вересня, другої - 26 вересня. Питання проведення консультацій на рівні експертів опрацьовується в Міненерго. Склад і місце проведення зустрічей буде оголошено пізніше.
17 липня в Берліні відбувся перший раунд консультацій у форматі Україна-Європейський Союз-Росія щодо транзиту газу після 2019 року. Всі три сторони охарактеризували цю зустріч як “достатньо успішну”.
“Українська і російська сторони визнали необхідність нових типів контрактів”, – заявив віце-президент Єврокомісії з питань енергетики Марош Шефчович.
Голова Міненерго РФ Олександр Новак у свою чергу зазначив, що в період найближчих 5-10 років обсяги поставок газу європейським споживачам збільшаться на 10-15%. "Ці додаткові обсяги обговорювалися як один з можливих джерел завантаження газотранспортної системи України", – наглосив він.
Як повідомляв Укрінформ, 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги НАК "Нафтогаз України" за позовом до російського "Газпрому". НАК домоглася компенсації в сумі $4,63 млрд за недопостачання російським монополістом погоджених обсягів газу для транзиту. Остаточна сума розрахунків між компаніями з урахуванням взаємозаліку становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу. "Газпром" оскаржив обидва рішення Стокгольмського арбітражу і розпочав процедуру розірвання контрактів з "Нафтогазом". У свою чергу "Нафтогаз" розпочав процедуру примусового стягнення з "Газпрому" $2,6 млрд.
Президент РФ Володимир Путін 16 липня на прес-конференції з американським президентом Дональдом Трампом у Гельсінкі заявив, що Росія після будівництва газопроводу "Північний потік – 2" готова продовжити транзитний контракт з Україною у випадку врегулювання спору між господарюючими суб’єктами в Стокгольському арбітражному суді.