Нафтогаз має "план В", якщо Газпром зупинить транзит через Україну
Про це у п’ятницю у Брюсселі під час круглого столу щодо майбутнього транзиту газу територією України заявив голова правління Групи "Нафтогаз" Андрій Коболєв, повідомляє кореспондент Укрінформу.
Саме так він відповів на запитання аудиторії щодо наявності у Нафтогазу "плану В" на випадок відсутності газового транзиту.
"Є пропозиція щодо створення додаткових сховищ газу в Україні, – ця робота зараз триває, і це має забезпечити нашу енергетичну безпеку. Ми працюємо також над збільшенням спроможностей щодо імпорту з Європейського Союзу, і переконані, що термінали зрідженого газу будуть повною мірою спроможні замістити російський газ, якщо Газпром вирішить обрати такий варіант. І третє, якщо розглядати обсяги поставок газу в Україну за іншими шляхами. Як ми розуміємо, багато інших країн та газових дилерів також створюють додаткові можливості щодо постачання газу в самій Європі, яка вже здатна вистояти у потенційній газовій кризі. Тож коротка відповідь: більше сховищ, і більше зрідженого газу", - зауважив Коболєв.
Як відомо, контракт між Нафтогазом і російським Газпромом щодо транзиту газу закінчується наприкінці 2019 року.
Газопровід Nord Stream-2 будується з Росії до ФРН в обхід України через Балтійське море. Його довжина становитиме більш як 1200 км, пропускна здатність - 55 млрд кубометрів газу на рік.
Україна виступає проти будівництва Nord Stream-2 через можливу втрату статусу транзитної держави. Крім того, противниками Nord Stream-2 є США, Польща і країни Балтії, застерігаючи, що ЄС потрапить у залежність від російського газу.
28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу щодо транзитного контракту з Газпромом. За рішенням арбітражу, Нафтогаз домігся компенсації на суму $4,63 мільярда за недопоставку Газпромом обсягів газу для транзиту.