Непродовження транзиту російського газу є суверенним рішенням України - Лорковський
Секретаріат Енергетичного співтовариства підтримає будь-яке рішення України щодо транзиту російського газу її територією.
05 листопада 2024
Секретаріат Енергетичного співтовариства підтримає будь-яке рішення України щодо транзиту російського газу її територією.
01 листопада 2024
Акціонерне товариство «Словацький газовий промисел» (Slovensky Plynarensky Priemysel, SPP) спростувало, що наблизилося до угоди з Азербайджаном щодо транспортування газу через Україну.
16 жовтня 2024
Готовність Європейського Союзу обійтися без російського газу та припинення його постачання в ЄС дуже вигідні для України, оскільки це позбавляє країну-агресорку щорічних надходжень до бюджету в 6,5 млрд дол.
Європейський Союз готовий, що з 1 січня 2025 року транзит російського газу через територію України повністю буде зупинено.
24 вересня 2024
Європейський Союз залишається в п’ятірці найбільших споживачів російських енергоресурсів, поступаючись Китаю, Індії й Туреччині
19 вересня 2024
Європа має всі можливості підтримувати стабільне постачання газу цієї зими, навіть попри припинення транзиту російського газу через Україну.
09 вересня 2024
У Берліні зараз не намагаються відігравати посередницької ролі між Києвом і Москвою у питанні транзиту російського газу.
27 серпня 2024
Україна не продовжуватиме договір на транзит російського газу, однак готова розглядати запити від європейських компаній.
09 серпня 2024
Українська газотранспортна система успішно пройшла незалежні стрес-тести у 2023 і 2024 роках, де моделювалася робота, зокрема, в умовах відсутності транзиту газу.
Попри події біля Суджі у Курській області транзит газу європейським замовникам відбувається у штатному режимі.
31 липня 2024
В австрійських нафтогазовій компанії OMV та міністерстві енергетики запевняють, що Австрія зможе обійтися без російського природного газу у разі припинення його транзиту Україною.
18 липня 2024
НАК "Нафтогаз України" не продовжуватиме угоду про транзит російського газу, зараз іде пошук альтернативних рішень для підтримки роботи української газотранспортної системи.
04 липня 2024
Росія готова продовжувати постачання газу через Україну в Європу після закінчення контракту, чинність якого спливає наприкінці цього року.
30 травня 2024
Євросоюз мав понад два роки, щоб підготуватися до припинення транзиту російського газу через ГТС України, тож не має підстав просити Україну продовжувати будь-які транзитні контракти з російськими компаніями.
27 березня 2024
Наступної зими в країнах ЄC буде достатньо запасів газу, а покупці російського трубопровідного газу в Центральній Європі, що залишилися, працюють над альтернативним імпортом на випадок, якщо транзит блакитного палива через Україну припиниться.
20 березня 2024
Українська газотранспортна система зможе забезпечувати доставку газу після припинення транзиту "блакитного палива" з Росії.
19 березня 2024
Через українську газотранспортну систему до Європи надходить близько 14 млрд кубометрів газу на рік, тоді як річне споживання газу європейськими країнами складає близько 350 млрд кубометрів.
ТОВ "Оператор ГТС України" обговорило із оператором ГТС Молдови Vestmoldtransgaz (VMTG) та Міністерством енергетики Молдови створення спільного продукту для збільшення використання газотранспортних систем обох країн.
14 березня 2024
Україна не має наміру продовжувати контракт на транзит російського газу в Європу. При цьому європейські компанії могли б зберігати усі ці обсяги газу, який вони отримували з Росії українською територією, в газосховищах України.
06 березня 2024
Транзит газу, співпраця у відновлюваній енергетиці та розвиток розподіленої генерації стали головними темами зустрічі міністра енергетики України Германа Галущенка з генеральним секретарем Федеральної економічної палати Австрії Карлгайнцом Копфом.
04 березня 2024
Після того, як наприкінці року транзит російського газу територією України буде остаточно зупинений, ЄС сприятиме подальшій інтеграції вітчизняної ГТС із європейською енергетичною системою.
Кіберфахівцям ГУР вдалось зламати сервери Міноборони РФ. Варшава звернеться до Єврокомісії про повну блокаду на ввезення до ЄС будь-якої агропродукції з Росії та Білорусі
Україна не збирається вести переговори з Росією щодо продовження транзиту газу, натомість має план «Б» щодо використання газотранспортної системи.
Європейська Комісія не має наміру долучатися до будь-яких контактів з Росією для продовження транзиту російського газу до європейських країн через ГТС України, натомість вживатиме всі необхідні заходи для повного позбавлення від російського газу.
13 лютого 2024
Міністр енергетики України Герман Галущенко та європейський комісар з питань енергетики Кадрі Сімсон обговорили потреби української енергетики у відновленні та захисті об'єктів.
26 січня 2024
Європейський Союз готується припинити дію ключової угоди з Росією про транзит газу через територію України після закінчення терміну її дії наприкінці року.
19 грудня 2023
Рівно через рік завершиться контракт на транзит російського газу через Україну, тож країни-члени Євросоюзу, які все ще споживають російський газ, мають підготуватися до змін на ринку та скорочувати обсяги споживання російського скрапленого та трубопровідного газу.
01 листопада 2023
Україна не може розірвати контракт про транзит російського газу через свою територію, бо це суперечитиме її міжнародним зобов'язанням, зазначає експерт. Але через рік "Нафтогаз" припинить цей транзит до Європи.
14 жовтня 2023
Болгарія запровадила податок на російський природний газ, який транзитом проходить через її територію до країн ЄС.
05 жовтня 2023
Комісія з надзвичайних ситуацій Молдови закликала регулятора газотранспортної системи Молдови забезпечити безкоштовне транспортування європейського газу до сховищ через чотири пункти на українсько-молдовському кордоні.
реклама