Наслідки аварії на ЧАЕС: донори Рахунку ядерної безпеки продовжать співпрацю з Україною
Про це Укрінформу повідомили у пресслужбі Державного агентства з управління зоною відчуження.
Зазначається, що на онлайн-засіданні Асамблеї представники Європейського банку реконструкції та розвитку та української делегації поінформували країни-донори Рахунку ядерної безпеки про стан реалізації міжнародних проєктів на промисловому майданчику ЧАЕС (Сховища відпрацьованого ядерного палива «сухого» типу (СВЯП-2) та заводу з переробки рідких радіоактивних відходів).
«Асамблея донорів Рахунку ядерної безпеки відзначила прогрес реалізації проєктів на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС», - ідеться в повдіомленні
Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський зауважив, що Україна зацікавлена в успішній реалізації проєкту СВЯП-2, завершенні «гарячих» випробувань у визначені строки і докладає для цього максимум зусиль. Ввведення в експлуатацію цього об’єкта дає змогу розпочати перевезення відпрацьованого ядерного палива зі СВЯП-1 до СВЯП-2 та забезпечити його довготривале та безпечне зберігання.
Також донорів було поінформовано про успішну експлуатацію заводу з переробки рідких радіоактивних відходів, також побудованого за рахунок донорів Рахунку ядерної безпеки.
Як повідомляв Укрінформ, «гарячі» випробування Сховища відпрацьованого ядерного палива «сухого» типу (СВЯП-2) на Чоронобильській АЕС планується завершити до середини грудня.