Площа займань у Чорнобильській зоні перевищила 2600 гектарів - Міндовкілля
У Чорнобильській зоні вогонь пройшов орієнтовно понад 2600 гектарів території, остаточну площу фахівці визначать після ліквідації пожеж.
07 вересня 2024
У Чорнобильській зоні вогонь пройшов орієнтовно понад 2600 гектарів території, остаточну площу фахівці визначать після ліквідації пожеж.
05 вересня 2024
У Зоні відчуження продовжує горіти ліс – через погіршення погодних умов площа загоряння зросла до 550 га. Радіаційний фон залишається у нормі.
03 вересня 2024
У Чорнобильській зоні горить лісова підстилка, вогонь поширився на площу орієнтовно 20 гектарів.
21 червня 2024
У компанії «Північна Пуща», яка перебуває у сфері управління Державного агентства України з управління зоною відчуження, виявили порушень на загальну суму у 264 млн грн, з яких майже 120 млн грн - збитки від неправомірної рубки лісу.
07 червня 2024
Верховна Рада ратифікувала рамкову угоду з Європейським банком реконструкції та розвитку стосовно діяльності Рахунку міжнародного співробітництва для Чорнобиля.
26 квітня 2024
Витрати державного бюджету на Чорнобильську зону відчуження у 2023 році склали 2,11 млрд грн, 60% з яких - на утримання у безпечному стані Чорнобильської АЕС та об'єкта "Укриття".
Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ) спільно з партнерами реалізує проєкт оновлення систем радіаційного контролю у Чорнобильській зоні відчуження.
У Чорнобильській зоні відчуження планується розвиток наукового хабу із залученням фахівців з усього світу.
Слідчі Нацполіції України оголосили про підозру заступнику генерального директора Росатома Миколі Мулюкіну, який під час окупації Чорнобиля керував розграбуванням місцевої АЕС.
Національний банк України 26 квітня 2024 року вводить в обіг пам’ятну монету номіналом 5 грн "Чорнобиль. Відродження. Лелека чорний".
Зараз об'єкти Чорнобильської зони відчуження перебувають у безпеці, радіаційний контроль відновлений. Водночас, залишається актуальною проблема замінування територій зони.
Через 38 років після аварії і за два роки з деокупації життя Чорнобильської зони відчуження входить у нормальну наукову та безпекову колію
38 років тому на ЧАЕС сталася найбільша в людській історії техногенна катастрофа
У п’ятницю, 26 квітня, виповнюється 38 років від дня наймасштабнішої техногенної катастрофи в історії людства.
23 квітня 2024
У Національному музеї «Чорнобиль» вперше для відвідувачів відкривається тематична сервісна зона Chornobyl Shop, де можна придбати різні сувеніри, книги, мапи та дозиметри, а також заміряти предмети на наявність радіаційного забруднення.
17 квітня 2024
За підсумками рейдів на території Зони відчуження виявлено порушень із збитками на суму понад 72 млн грн.
05 квітня 2024
Питання пенсійних доплат тим, хто проживає на забруднених радіацією територіях, дотепер не вирішено
29 березня 2024
Суд обрав запобіжні заходи пʼятьом учасникам організованої групи, яких підозрюють в організації незаконної вирубки дерев у Чорнобильському заповіднику.
28 березня 2024
Правоохоронці викрили п’ятьох осіб, які вирубали у Чорнобильському заповіднику дерев на понад 59 млн грн.
12 березня 2024
Фахівці Державної екологічної інспекції та ДП “Ліси України” під час позапланової перевірки Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника зафіксували зрізані дерева та розорювання земель для сільськогосподарських робіт.
29 лютого 2024
Російські військові, які окопувалися в Рудому лісі в Чорнобильській зоні, не вижили.
01 лютого 2024
У Київській області перед судом постане підрядник, якого підозрюють у збитках понад 7 млн грн, завданих державному спеціалізованому підприємству “Чорнобильська АЕС” на закупівлі неякісного обладнання для будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива.
07 грудня 2023
Американський актор Шон Пенн завершив зйомки у фінальній новелі українського фільму-антології "Війна очима тварин", які відбулися в Лос-Анджелесі.
19 жовтня 2023
Командувач Об’єднаних сил Збройних сил України генерал-лейтенант Сергій Наєв відвідав родини, які після повномасштабного російського вторгнення залишились жити у Чорнобильській зоні.
15 вересня 2023
У Київській області пройшли навчання військовослужбовців Збройних сил України і Державної прикордонної служби з протидії диверсійно-розвідувальним групам.
29 серпня 2023
Кабінет міністрів звільнив Євгена Крамаренка з посади керівника Державного агентства України з управління зоною відчуження.
12 липня 2023
У фонд Рахунку міжнародного співробітництва для Чорнобиля спрямують 5 млн євро на розвиток Зони відчуження.
07 липня 2023
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль пообіцяв доопрацювати проєкт Постанови Кабінету Міністрів про затвердження переліку населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи.
03 липня 2023
Жителі Коростеня на Житомирщині перекрили міжнародну трасу Київ-Ковель-Ягодин, протестуючи проти проєкту постанови Кабміну про перелік населених пунктів, забруднених радіацією.
21 травня 2023
Персонал Запорізької АЕС очікує звільнення станції, яку Росія перетворює на військову базу, а ядерники застерігають про небезпеку масштабної аварії рівня Чорнобиля або Фукусіми.
реклама