Транзит газу в I кварталі на 5% перевищив контрактний показник
Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба ТОВ "Оператор ГТС України" (ОТГСУ).
При цьому за квартал ОГТСУ протранспортував до Словаччини 5 991 млн кубометрів газу, до Угорщини – 2 093 млн кубометрів, до Польщі – 863 млн кубометрів, до Румунії – 394 млн кубометрів, до Молдови – 1 101 млн кубометрів газу. При цьому середньодобовий обсяг транзиту становив 116 млн кубометрів.
У компанії нагадали, що у І кварталі 2021 року під транзит російського газу були заброньовані додаткові потужності в обсязі 2 115 млн кубометрів. Таким чином, загальний обсяг заброньованих транзитних потужностей (контрактні + додаткові) становив 11 978 млн кубометрів, і вони були використані на 87%.
«Українська ГТС – найпотужніша в Європі, має розгалужену інфраструктуру і високу гнучкість, тому може швидко реагувати на коливання попиту та забезпечити надійне постачання газу до ЄС, як, власне, сталося наприкінці I кварталу. Тим не менш, зниження обсягів транзиту в I кварталі 2021 року у порівнянні за аналогічним періодом 2020 року склало 6%. Це частково обумовлено умовами транзитної угоди, а також переорієнтацією потоків обхідними газогонами Газпрому», - прокоментував результати Євген Тодоров, комерційний директор ОГТСУ.
Оператор ГТС також навів дані за березень. Так, минулого місяця транзит російського газу через українську ГТС зріс на 27% порівняно з лютим - до 3 691 млн кубометрів. Таку динаміку в ОГТСУ пояснили зниженням обсягів газу в європейських підземних газосховищах та підвищеним попитом на газ в країнах ЄС.
Як повідомляв Укрінформ, транзитну угоду між НАК «Нафтогаз України» та російським ВАТ «Газпром», укладено наприкінці 2019 року строком на п’ять років. Вона передбачає бронювання Газпромом потужностей для транзиту в обсязі 65 млрд кубометрів у 2020 році та по 40 млрд кубометрів у 2021-2024 роках.