ОГТСУ приєднався до ініціативи «Центральноєвропейський водневий коридор»
Як передає Укрінформ, про це повідомляє ОГТСУ.
"Спільна ініціатива "Центральноєвропейський водневий коридор" спрямована на створення водневої "магістралі" у Центральній Європі для транспортування водню з перспективних районів постачання водню в Україні, яка має гарні умови для виробництва зеленого водню, через Словаччину і Чехію в райони підвищеного попиту в ЄС. Водневий коридор також дозволить транспортувати водень з виробничих підприємств до споживачів водню в Чеській Республіці та Словаччині", - йдеться у повідомленні.
Компаніями-учасниками ініціативи є ОГТСУ, EUSTREAM (компанія - оператор ГТС Словаччини), NET4GAS (компанія - оператор ГТС Чехії) і OGE (провідна компанія - оператор ГТС Німеччини).
В ОГТСУ зазначили, що Словаччина та Чехія експлуатують великий газопровідний коридор, що з’єднує Україну з зонами попиту на водень у Європі. Газотранспортні системи цих країн та Німеччини можуть бути перепрофільовані для транспортування водню.
Очікується також, що Німеччина стане ключовим регіоном попиту на водень в Європі, який імпортуватиме значні обсяги для забезпечення своїх потреб.
Учасники ініціативи вважають, що водневий коридор можна створити за рахунок перепрофілювання існуючої газової інфраструктури у поєднанні з цільовими інвестиціями в нові спеціалізовані водневі трубопроводи та компресорні станції. Це дозволить забезпечити транспортування водню на великі відстані за доступною ціною.
Організатори проєкту вже приступили до вивчення можливості технічної реалізації створення Центрально-Європейського водневого коридору для транспортування чистого водню в обсязі до 120 ГВт-год. на день.
Як повідомлялося, 22 серпня 2021 року, в день візиту канцлера Німеччини Ангели Меркель до Києва, НАК «Нафтогаз України» і німецька газовий трейдер RWE Supply & Trading підписали меморандум про взаєморозуміння у сфері водневої економіки.
У 2020 році Євросоюз затвердив Водневу стратегію для кліматично нейтральної Європи до 2050 року, у якій, зокрема, Україну визначено пріоритетним партнером завдяки її потенціалу з виробництва «зеленого» водню та наявності інфраструктури, з’єднаної з ЄС.
"Зелений" водень є компонентом Green Deal у переході від традиційних джерел енергії до повної їх заміни на відновлювані джерела. Цей процес може тривати до 25 років. Необхідні капіталовкладення в такий перехід оцінюються для України принаймні у 100 млрд доларів.