Фармацевтична галузь готова працювати у нормативному полі ЄС - експерт
Про це сказав керівник Європейського офісу UBTA Назар Бобицький під час конференції «Торгові війни: мистецтво захисту», повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Візьмемо наш український фармацевтичний сектор. Які у нього переваги для ЄС? Україна поруч, галузь найбільш динамічна в Європі, нарощування експорту за останні 6 років – +15% щорічно. А ще фармасектор, зокрема топ-20 компаній, що генерують 50% всього виробництва, готові йти в єдиному нормативно-правовому полі ЄС", – сказав Бобицький.
Він нагадав, що коли у світі розпочалася пандемія COVID-19, країни Азії, зі зрозумілих причин, обмежили експорт активних фармацевтичних інгредієнтів (АФІ), викликавши справжній дефіцит у лікарнях і аптеках ЄС. Однак Брюссель вражає своєю гнучкістю та інноваційністю: фармацевтична галузь оголошена стратегічно важливою або стратегічно критичною галуззю промисловості ЄС.
"У стратегічних інтересах ЄС – забезпечити «оптимізацію» ланцюжків постачання АФІ для європейських фармвиробників, а також посилити «стратегічну» автономію або незалежність від великих постачальників на кшталт Індії та Китаю", – переконаний експерт.
На його думку, в контексті перегляду угоди про асоціацію така зміна орієнтирів ЄС – це неабиякий шанс для України. "Усунення нетарифних бар'єрів в угоді дасть набагато більший синергетичний ефект", – вважає він.
При перегляді угоди дуже важливо звернути увагу ЄС на те, що у нас за 10 років існування даної угоди суттєво змінилась структура промисловості, і фармацевтичний сектор не виняток.
"Один із шляхів виведення фарми на європейський ринок – це включення лікарських засобів до майбутньої угоди про взаємне визнання оцінки відповідності, яка відома нашій громадськості під мемом «промисловий безвіз»", - зауважив експерт.
За словами Бобицького, український бізнес зараз веде інтенсивний діалог з владою, готує відповідні аналітичні та позиційні матеріали для подальшої передачі їх до Єврокомісії і започаткування діалогу.
Як повідомляв Укрінформ, в Україні 20 вересня 2021 року розпочалася друга фаза попередньої оціночної місії Європейського Союзу, що відкриває шлях до укладення Угоди АСАА ("промисловий безвіз").
Угода АСАА передбачатиме, що торгівля товарами в охоплених нею секторах, проводитиметься на тих самих умовах, які застосовуються в торгівлі товарами між державами - членами ЄС. Нині вироблена в Україні продукція, потрапляючи на ринок ЄС, потребує повторної сертифікації. Після отримання “промислового безвізу” додаткова сертифікація стане непотрібною.
Пріоритетні сектори промислової продукції для укладення Угоди АСАА – низьковольтне електричне обладнання, електромагнітна сумісність обладнання та машини і механізми.
Фото: Latifundist