Україна закликає міжнародні організації ввести санкції проти рибної галузі рф
Як передає Укрінформ, про це Держрибагентство повідомляє у Фейсбуці.
Звернення вже направлені від імені Міністерства аграрної політики та продовольства України.
Наголошується, що рибне господарство російської федерації як і інші галузі економіки, забезпечують свій внесок у підтримку агресивних дій рф в Україні, тож метою Держрибагентства є поширення комплексу санкцій, вже запроваджених світовою спільнотою, і на рибальську галузь рф та унеможливлення для російських суб'єктів господарювання провадити прибуткову промислову діяльність у водах Світового океану.
Звернення адресовані Секретаріату конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни та флори, що перебувають під загрозою зникнення, із закликом впровадження його державами-членами заборони на імпорт з рф осетрових видів риб та продукції з них, ікри осетрових.
Надійслане звернення було також Організації з рибальства у Північно-Західній частині Атлантичного океану (НАФО) та Комісії зі збереження морських живих ресурсів Антарктики (ККАМЛР) із закликом розглянути питання позбавлення росії права голосу в цих організаціях, а також до держав-членів цих організацій з проханням вжити заходів і надати відповідні інструкції власникам та операторам своїх суден щодо припинення бункерування рибальських суден під прапором рф і здійснення операцій щодо перевантаження з таких суден, заборони допуску їх під прапором рф у порти держав-членів та надання будь-яких портових послуг, заборони ввезення риби та рибопродукції російського походження на території держав-членів, а також впровадження інших обмежувальних заходів, які унеможливлюватимуть законну діяльність рибальських суден росії у водах Антарктики та північно-західної Атлантики.
Серед адресатів звернення також Генеральна комісія з рибальства у Середземномор’ї. До неї направлений заклик до повного припинення діалогу та усіх форматів співробітництва з рф у рамках ГКРС, визнання росії державою, яка здійснює незаконний, непідзвітний і неконтрольований промисел в українських водах Чорного моря, прилеглих до тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим.
Як і в межах НАФО та ККАМЛР, звернення було направлене до держав-членів Генеральної комісії з рибальства в Середземномор’ї із проханням заборонити власникам та операторам своїх суден надавати послуги для підтримки діяльності російських рибальських суден у водах Світового океану, а також припинити торгівлю рибою та рибопродукцією з рф.
"Ми прагнемо повної економічної, логістичної та наукової ізоляції агресора в районах дистанційного промислу", - заявили в Держрибагентстві.
Також в агентстві висловили сподівання на те, що рішучі дії світової спільноти та посилення тиску на економіку рф і її правлячий режим найбільш чітко відображатимуть неприпустимість нехтування загальновизнаними нормами міжнародного права та сприятимуть досягненню миру в Україні.
"Сподіваємося на подовження нашими міжнародними партнерами послідовної підтримки України у боротьбі з рф, загарбницький режим якої без перебільшення є головною загрозою ХХІ сторіччя для усього людства", - наголосили в Держрибагентстві.
Як повідомлялося, 24 лютого президент рф володимир путін оголосив початок вторгнення до України. Російські війська обстрілюють та руйнують ключові об'єкти інфраструктури, проводять масовані обстріли житлових районів українських міст і сіл з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.
З перших днів вторгнення росії в Україну США, союзники та партнери запровадили жорсткі для російської економіки пакети санкцій, а також експортних обмежень. Багато компаній оголосили про припинення роботи в рф та вихід із проєктів з російськими партнерами.