Українці можуть допомогти Європі подолати дефіцит робочої сили — МВФ
Про це в інтерв’ю «Голосу Америки» сказав директор Європейського департаменту Міжнародного валютного фонду Альфред Каммер, передає Укрінформ.
«У довгостроковій перспективі Україна хоче, щоб біженці повернулись. Чим раніше це відбудеться, тим краще. Однак дехто з біженців може залишитись на довгий період, і це буде позитивом для Європи, бо в середньостроковій перспективі в Європі не вистачатиме робочої сили», — наголосив Каммер.
Він також підкреслив, що війна в Україні найбільше вплинула на східноєвропейські економіки, що розвиваються, в тому числі через те, що вони приймають багато біженців. Тому для таких країн (за виключенням України, білорусі, росії та Туреччини) був погіршений прогноз щодо економічного зростання.
"Ми погіршили прогноз цьогорічного зростання в країнах Східної Європи (крім України, білорусі, росії та Туреччини) на 1,5 в.п. Для просунутих економік ми погіршили цей прогноз на 1 в.п., тобто на ті країни криза впливає значно більше. Однак важливо, що це відбувається після значного відновлення східноєвропейських економік з ринками, що розвиваються. Це відновлення було значно більшим, ніж в просунутих європейських економіках», — зауважив Каммер.
Як повідомлялося, за даними ООН, кількість біженців, які виїхали з України від початку повномасштабного російського вторгнення, станом на 19 квітня становила 5,034 млн осіб. Ще 7,1 мільйона громадян України вважаються внутрішньо переміщеними особами.