Стефанішина назвала складові для перемоги України у війні з рф
Як повідомляє Євроінтеграційний портал, на цьому вона наголосила під час виступу на Європейському економічному конгресі, який відкрився у Катовіце, передає Укрінформ.
«Ми маємо продовжувати працювати над геополітичними сценаріями, які дозволять відновити територіальну цілісність і суверенітет України. Це стане запорукою миру в Європі та зупинить криваву війну і тиранію у 21 сторіччі. Ми потребуємо чіткої перемоги у цій війні й сьогодні разом знаходимось на цьому шляху», – сказала Стефанішина.
Вона зазначила, що на цій війні Україна захищає не тільки свою землю, а й цінності демократії та свободи, які вона відстояла під час революцій у 2004 та 2014 роках.
«Аби демократія перемогла – нам потрібна зброя. Сьогодні це топпріоритет для українського уряду у переговорах із нашими друзями. Польща, Чехія, Словаччина та інші сусідні країни вже дуже активно допомагають зміцнювати оборонні можливості України», – зазначила вона.
Урядовець зауважила, що Україна розуміє складність розбудови консенсусу в Європі щодо заборони імпорту нафти і газу з росії.
«Від такого кроку ваші економіки можуть постраждати, але вони все одно залишаться успішними. путін використовує енергетичні ресурси як геополітичний інструмент. Тож, обмежуючи потік коштів до бюджету росії, ми будемо впевнені, що ці гроші не будуть використані на зброю, якою вбивають наших дітей», – підкреслила Стефанішина.
Віцепрем’єр-міністр наголосила, що досягнення України у виконанні Угоди про асоціацію мають бути матеріалізовані у прагненнях країни щодо членства в Європейському Союзі. Водночас вона зазначила, що в ЄС ще залишаються країни, які мають перестороги щодо надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС: «Сьогодні той самий момент, коли необхідність такого рішення є важливішою за технічні речі. Ми вже зробили нашу частину роботи, тому тепер потрібно зробити політичний крок».
Стефанішина також підкреслила, що російський удар по українській економіці також вплине на ринки багатьох країн світу. Вона нагадала, що росія блокує морські порти України, тому уряд шукає нові шляхи доставки продукції до Європи та світу.
«Сьогодні дуже важливо зробити Україну повноцінною частиною ринку ЄС та дозволити працювати нашим компаніям на ринках без тих мит і квот, що залишились. Це дуже допоможе Україні, оскільки ми зараз зосереджені на відновленні роботи наших компаній та сплати ними податків. Митна лібералізація має стати подальшим кроком у підтримці нашої економіки», – наголосила урядовець.
Нагадаємо: 24 лютого розпочалося повномасштабне вторгнення російських військ в Україну. Вони руйнують ключові об'єкти інфраструктури, проводять масовані обстріли житлових районів українських міст і сіл з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню, балістичних ракет.