Президент: Україна потребує щомісячної підтримки в розмірі до $7 мільярдів
Про це Президент України Володимир Зеленський заявив під час виступу на відеоконференції лідерів G7, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Так само як після Другої світової війни План Маршалла відіграв історичну роль у відбудові Європи і створенні нових умов для розвитку і зростання, потрібен схожий План для України, і він потрібен уже зараз. Щоб світ побачив, що свобода перемагає не тільки на полі бою, але й у житті. Поки війна триває, ми потребуємо щомісячно підтримки на рівні від 5 до 7 мільярдів доларів. Коли війна завершиться, потрібно буде відновлювати зруйноване росією на більш ніж 600 мільярдів доларів США», - зазначив Глава держави.
Він зауважив, що такі суми є неможливими для України, але є посильними для країн G7.
Зеленський підкреслив, що організувати роботу з післявоєнної відбудови України потрібно так, щоб можна було застосувати найкращий досвід демократичних країн і зробити це з максимальною ефективністю.
Зокрема, за його словами, партнерам України пропонується долучитись до відбудови, взявши шефство над українськими областями, містами чи галузями, які постраждали від війни. У цьому контексті він поінформував, що Великій Британії вже запропонували взяти шефство над відновленням деокупованої Київської області.
«Саме сьогодні, враховуючи головування Німеччини в Групі семи, я пропоную застосувати також і той формат співпраці, який показав свою ефективність при обʼєднанні Німецької держави. Коли чітко закріплено – хто залучений до відновлення й реінтеграції до нормального життя кожного регіону, кожного міста, кожної громади – це гарантує ефективність», - додав Президент України.
Він висловив переконання, що така співпраця посилить економічні, технологічні звʼязки в Європі і буде вигідною не лише Українській державі, але й європейським державам, регіонам і компаніям.
Водночас Зеленський подякував Європейському Союзу і Великій Британії за рішення скасувати мита і квоти в торгівлі.
«Це потужний крок на підтримку нашої держави і свободи загалом. І це те рішення, якого було б справедливо очікувати й від інших наших партнерів», - наголосив Президент та звернувся з цим до усіх учасників «Великої сімки»: «Час скасувати двосторонні барʼєри в торгівлі».
Як повідомляв Укрінформ, у неділю лідери країн G7 провели онлайн-зустріч за участю Президента Володимира Зеленського й за підсумками видали спільну заяву, в якій зобов’язалися продовжувати оборонну, економічну й гуманітарну підтримку України, посилювати тиск на росію та об’єднуватися разом задля перемоги свободи в Європі та світі.