Аграріям на окупованих територіях радять фіксувати крадіжки продукції – потім буде компенсація
Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.
“Зрозуміло, що українську поліцію туди (на окуповані території - ред.) не викличеш. Тому слід максимально фіксувати те, що відбувається. У будь-який спосіб: записувати дати, події, свідків; якщо є змога, фотографувати, записувати на відео… Ми наполегливо радимо це робити”, - сказав Сольський.
Міністр пояснив, що згодом на основі цих матеріалів буде проведена юридична оцінка і отримана компенсація.
“Згодом на основі цих матеріалів буде проведена юридична оцінка і, відповідно, отримана компенсація. Треба збирати щонайбільше доказів про незаконні дії, крадіжки. Правові механізми будуть діяти після деокупації”, - наголосив він.
Також після деокупації буде запропоновано кілька рішень, подібних до тих, як громадяни подають дані про зруйноване житло в електронному вигляді. Нині ці рішення напрацьовуються.
Як повідомляв Укрінформ, російські загарбники використовують методи перевалки збіжжя із малотоннажних суден на середні балкери на морських рейдах, щоб приховати факти крадіжок з тимчасово окупованих територій України.
22 липня у Стамбулі за результатами чотиристоронньої зустрічі України, Туреччини, ООН та росії підписано угоду, за якою буде здійснюватися легальний імпорт зерна та іншого продовольства з портів України.
Фото: gettyimages