Глобальна продовольча криза через рф: Україна запускає комунікаційну кампанію
Про це повідомляє пресслужба МЗС, передає Укрінформ.
"росія грає в голодні ігри зі світом, цілеспрямовано нав’язуючи свої правила. Мета України - пояснити іноземним аудиторіям, який руйнівний вплив має війна росії на глобальну продовольчу безпеку та як треба змінити правила цієї гри. Кампанія стартує із запуску онлайн-платформи на офіційному сайті України про війну", - зазначили у зовнішньополітичному відомстві.
Спеціальний розділ на сайті містить відповіді на найпопулярніші запити іноземців про Україну в контексті продовольчої безпеки світу.
Розділ доступний англійською мовою і розрахований на широку іноземну аудиторію - медіа та блогерів, дипломатів, експертів та громадських активістів.
«Заблокувавши українські порти, росія позбавила мільйони людей у світі доступу до українського продовольчого експорту і поставила їх під загрозу голоду. російська пропаганда також розгорнула цинічну кампанію брехні, аби заблокувати доступ цих людей до правди та перекласти відповідальність за свої голодні ігри на Україну та Захід. Зараз ми поступово розблоковуємо український продовольчий експорт і прориваємо інформаційну блокаду завдяки новій комунікаційній кампанії і онлайн-платформі», - заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.
У МЗС наголосили, що через війну в Україні Всесвітня продовольча програма ООН втрачає близько 50% поставок зерна. За оцінками експертів Integrated Food Security Phase Classification, цього року кількість людей у світі, яким загрожує різке скорочення харчування, буде на 25% більшою, ніж торік.
Все це росія намагається використати для підвищення ставок у війні проти України та для тиску на міжнародне співтовариство з метою послаблення санкцій та реконфігурації глобальної системи безпеки, констатували у зовнішньополітичному відомстві.
Як повідомлялося, 24 лютого росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. Унаслідок російської блокади у Чорному морі в українських портах були заблоковані понад 22 млн тонн зерна, значна частина якого призначалася для Всесвітньої продовольчої програми ООН.
22 липня у Стамбулі за результатами чотиристоронньої зустрічі України, Туреччини, ООН та росії підписано угоду, за якою буде здійснюватися експорт зерна та іншого продовольства з портів України.
1 серпня з Одеського порту вийшло судно Razoni під прапором Сьєрра-Леоне, завантажене 26 тисячами тонн української кукурудзи, воно прямує до ліванського порту Триполі.
Уранці 5 серпня з портів Великої Одеси вирушив перший караван суден з українським збіжжям.
Фото: Evgeniy Maloletka