Єврокомісія спростувала заяви рф про неможливість передачі газової турбіни через санкції

Єврокомісія спростувала заяви рф про неможливість передачі газової турбіни через санкції

Укрінформ
Європейська комісія заявляє, що західні санкції проти Москви не є перешкодою для передачі газової турбіни Siemens із Німеччини до росії.

Про це передає Укрінформ із посиланням на "Радіо Свобода".

російський державний енергетичний гігант «Газпром» з 27 липня скоротив постачання газу газопроводом «Північний потік-1» до Німеччини до однієї п’ятої потужності, заявивши, що цей крок був необхідний, оскільки він не отримав турбіну після того, як її відправили на технічне обслуговування.

«Газпром» заявив, що санкції унеможливили постачання турбіни Siemens на компресорну станцію «Портова» газопроводу «Північний потік-1».

Але і Німеччина та ЄС вкотре заявляють, що для уповільнення постачання газу немає технічних підстав і що дії росії політично мотивовані та пов’язані із відповіддю ЄС на вторгнення рф в Україну.

«У санкціях немає нічого, що забороняло б передачу турбіни Siemens до росії», – заявив 5 серпня голова пресслужби Єврокомісії Ерік Мамер.

Читайте також: росія може будь-коли забрати турбіну для Nord Stream 1 — Шольц

Деякі офіційні особи в ЄС звинуватили росію у використанні енергоресурсів як зброю, заявивши, що відмовка про технічне обслуговування турбіни стала ще одним прикладом того, як москва вигадує виправдання у спробі зруйнувати єдність блоку проти росії через вторгнення в Україну, яке триває вже шостий місяць.

Тим часом Рада Європи схвалила рішення про добровільне зниження споживання газу на 15%, яке діятиме до 31 березня 2023 року.

«Метою скорочення споживання газу є економія напередодні зими, щоб підготуватися до можливих перебоїв у постачанні газу з росії, яка постійно використовує постачання енергоносіїв як зброю», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: У газпромі кажуть, що повернути турбіну на Nord Stream неможливо «через санкції»

Рада ЄС вирішила, що від виконання зобов’язань щодо скорочення споживання газу буде звільнено країни Євросоюзу, які не з’єднані газовими мережами з іншими країнами, а також не мають синхронізованих з європейською електроенергетичною системою електричних мереж і більшою мірою залежать від газу під час виробництва електроенергії.

У разі серйозного ризику нестачі газу ЄС може оголосити «Союзну тривогу». В такому разі обмеження споживання газу стане обов'язковим.

Читайте також: Президент: Газовий шантаж Європи - свідома політика рф внаслідок старих помилок європейців

Як повідомлялося, після початку війни щодо росії було запроваджено масштабні санкції з боку світової спільноти.

москва погрожує країнам, що підтримують боротьбу України проти російської агресії, повним перериванням постачання газу, що напередодні зими може стати причиною глибокої енергетичної кризи.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-