Блокада кордону: торговельні спілки чотирьох країн ЄС закликали бойкотувати польських перевізників
Про це йдеться у відкритому листі згаданих торговельних асоціацій та палат, повний текст якого є у розпорядженні Укрінформу.
«Закликаємо всі компанії ЄС та представників їх відповідних транспортних секторів не поновлювати транспортні контракти та не укладати нові контракти з польськими транспортними компаніями, поки вони продовжуватимуть блокувати польсько-український кордон», - йдеться у відкритому зверненні.
Автори листа нагадують, що після того, як Росія почала блокаду українських морських портів, в розпорядженні України залишився лише автомобільний транспорт для ввезення або вивезення товарів з країни. Два роки триваючої війни призвели до збіднення населення. Блокада на польско-українському кордоні, що була влаштована польськими транспортними профспілками, триває вже з 6 листопада, її планують продовжити до кінця січня.
Наслідком цієї блокади, наголошується у документі, стали зростання цін та нестача пального в Україні. Наразі лише гуманітарні та військові вантажі можуть перетинати кордон, що призвело до падіння обсягу експорту з України на 40% лише у листопаді. Два українські водія померли у черзі з більш ніж 2,5 тисячі вантажних автомобілів, що скупчилися поблизу кордону.
Автори листа сподіваються, що польські транспортні компанії швидко завершать блокаду, якщо компанії у Західній Європі бойкотуватимуть їх, поки триває блокада кордону з Україною. "Ринок Західної Європи для цих (польських) компаній є більш важливим за український транспортний ринок. Ми не маємо жодних проблем із діями профспілок, і польські транспортні спілки можуть проводити їх всередині Польщі, без завдання шкоди державі, що б’ється у важких боях за всіх нас», - наголошується у відкритому листі.
Документ підписали представники Бізнес-клубу Бельгія-Україна, Українсько-австрійської асоціації, Торговельної палати Нідерланди-Україна, Української торговельної палати в Італії.
Як повідомлялося, польські автоперевізники продовжують блокаду на кордоні з Україною, вимагаючи повернути систему дозволів для українських автоперевізників, у порушення рішень ЄС щодо запровадження «транспортного безвізу» з Україною. Наразі у черзі на українсько-польському кордоні скупчилися вже близько 3000 вантажних автомобілів.