Роботодавців треба стимулювати до працевлаштування ветеранів - Мінекономіки
Про це під час пресконференції в Укрінформі «Повернення ветеранів на ринок праці та у цивільне життя» сказала заступниця міністра економіки України Тетяна Бережна.
«Є багато ініціатив, які спрямовані на те, щоб залучити ветеранів на ринок праці. Держава не повинна створювати окремі нормативи для роботодавців з працевлаштування осіб з інвалідністю та ветеранів, а навпаки - давати стимули для компаній. І Міністерство економіки має вже велику базу таких рішень і практичних інструментів, наприклад, можливість отримати роботодавцю компенсацію частини заробітної плати за працевлаштування ветерана, отримати компенсацію за облаштування робочого місця для особи з інвалідністю. Тобто ми тяжіємо до стимулюючої філософії, а не до впровадження обов'язкових нормативів», - сказала Бережна.
Під час заходу заступниця міністра представила чергову ініціативу від Мінекономіки, підготовлену разом із керівниками 35 компаній, - практичний посібник з рекомендаціями для бізнесу щодо адаптації ветеранів, які повернулися до роботи.
За словами Бережної, вже зараз роботодавцям потрібно мати рішення, яким чином інтегрувати захисників та захисниць у робочий процес після демобілізації.
«У переважній більшості наші ветерани будуть повертатися на свої робочі місця або працевлаштовуватися на нові. І роботодавцям вже треба мати рішення, яким чином цих людей, які навчилися приймати швидкі рішення, отримали нові унікальні компетенції, повернути на робочі місця і дати їм нові можливості для самореалізації», - зазначила заступниця міністра.
У посібнику зібрані практичні рекомендації, які стануть у пригоді як малим, так і великим підприємствам. Незабаром він буде викладений у вільному доступі онлайн.
Як повідомлялося, у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, яким пропонується встановити для підприємств, установ, організацій норматив робочих місць для працевлаштування ветеранів війни у розмірі 2% середньооблікової чисельності штатних працівників.