Жумаділов - про закупівлю товарів для армії: Частка українських виробників буде збільшуватись
Про це заявив гендиректор ДП “Державний оператор тилу” Арсен Жумаділов під час форуму "Зроблено в Україні", повідомляє кореспондент Укрінформу.
“Ми активно діємо з виробниками речового майна, пально-мастильних матеріалів, харчування. По харчуванню, я впевнений, ви багато чули, що ми активно взаємодіємо з постачальниками. Все буде добре, все буде поставлено в інтересах ЗСУ, частка українського виробника буде збільшуватись”, - запевнив Жумаділов.
Він нагадав, що ситуація 4-5 років тому була зовсім інша, коли великі бюджети оперувались закупівельниками не національними, кому було дуже цікаво і важливо розвивати українського виробника, а міжнародними закупівельними організаціями. На той момент Українська держава не набула спроможності закуповувати ефективно і без корупції, відзначив Жумаділов.
Він також наголосив, що присутність на форумі закупівельників свідчить про те, що політика держави в цьому питанні змінюється на краще.
“Ми впевнені, що всі присутні сьогодні закупівельники є свідченням того, що Українська держава спромоглась розвинути своїх закупівельників, які здатні закуповувати ефективно, без корупції і тепер уже в інтересах українського виробника, враховуючи інтерес наш загальний щодо розвитку українського виробника”, - наголосив Жумаділов.
Він також повідомив, що понад 95% продуктів харчування для Сил оборони закуповуються у національних виробників.
«У нас збільшується частка вітчизняних виробників у секторі речового забезпечення та постачання продуктів харчування. По харчуванню вже понад 95% закупівель – українське виробництво. У речовому забезпеченні – це 90% плюс. Є винятки по окремій номенклатурі, наприклад, високотехнологічні засоби індивідуального захисту чи навушники. Але що стосується, скажімо, одягу, це українські виробники», - сказав Жумаділов.
Найменша частка національних виробників представлена в закупівлях паливно-мастильних матеріалів. Здебільшого через те, що частину палива для техніки західного зразка доводиться купувати іноземного виробництва, оскільки в Україні її не виробляють.
«Але доля наших виробників і тут зростає. Ми відмовилися від виробників з країни-агресора та Білорусі, тому наші компанії почали виробляти все більше потрібної нам продукції. Якщо говорити про закупівлю паливно-мастильних матеріалів у грошовому еквіваленті, то понад 50% продукції тут саме вітчизняного виробництва», - зазначив керівник держкомпанії.
Як повідомляв Укрінформ, Державний оператор тилу оголосив у системі Prozorro перші закупівлі на харчування для ЗСУ за новою моделлю.