Оборонна співпраця НАТО й України є вулицею з двостороннім рухом - Столтенберг
Про це заявив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг у Вашингтоні на Форумі оборонної промисловості, що відбувся перед початком 75-го саміту НАТО, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Нам потрібно не лише допомагати Україні, а й інвестувати та розвивати спільні проєкти, щоб підвищити спроможності України, щоб вона могла виробляти зброю і боєприпаси самотужки. Знаю, що дехто з вас вже є частиною цього процесу, як компанія Rheinmetall та інші, що роблять інвестиції в Україну. І це добре. Ви приносите капітал і знання, але це вулиця з двостороннім рухом. Українці також багато чого вчать нас. Вони мають бойовий досвід, винахідливість, і я твердо переконаний, що це також зміцнює нашу оборонну промисловість», - наголосив Столтенберг.
Він зауважив, що під час Вашингтонського саміту лідери НАТО мають намір відвести Альянсу провідну роль у наданні Україні безпекової допомоги. З цією метою буде створено окреме Командування НАТО в Німеччині на 700 службовців, додаткові логістичні хаби будуть розгорнуті у країнах на сході Альянсу. У цьому контексті НАТО вітатиме також тісніше співробітництво та спільні проєкти оборонної промисловості країн-союзниць з Україною, а також із іншими глобальними партнерами, зокрема в Азійсько-Тихоокеанському регіоні.
«Під час саміту ми маємо прийняти важливі рішення для майбутнього. Це будуть рішення, як наростити нашу підтримку України, як зміцнювати нашу співпрацю з глобальними партнерами, зокрема в Азійсько-Тихоокеанському регіоні. Це також будуть рішення, що стосуються ключового завдання НАТО - забезпечення стримування й оборони», - сказав керівник Альянсу.
Він наголосив, що головною метою НАТО є запобігання війнам та збереження миру. Для цього союзникам необхідно підтверджувати надійність системи стримування й оборони кожного дня.
«Поки ми маємо надійне стримування, не буде атак проти жодного з союзників по НАТО», - переконаний Столтенберг.
Як повідомлялося, 9-11 липня у Вашингтоні проходить 75-й саміт НАТО, одним з головних питань якого є нарощування військової допомоги Україні.
Фото: НАТО